Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α17] Ειδικές ομάδες πληθυσμού (ΑμεΑ, Παλιννοστούντες, Πολύτεκνοι, Τρίτεκνοι κ.τ.λ.)


Recommended Posts

Γιατί ...."δένεσαι" τόσο πολύ με τους πελάτες σου;;;;

"Μας σώζει" αντί του "τους σώζει". Είναι καλό αυτό;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μπα... αν και πρόκειται για ένα πολύ καλό ζευγάρι ηλικιωμένων, το έγραψα έτσι για έτσι μου βγήκε. Στη συγκεκριμένη περίπτωση ιδίως, εάν πρέπει να πάνε με τον 4178 κ το πρόστιμο βγει μεγαλύτερο, θα στεναχωρηθώ να τους το πω.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ζευγάρι χωρίς προστατευόμενα τέκνα, το οποίο έχει από 50% πλήρους κυριότητας σε εξολοκλήρου αυθαίρετη κατοικία 110 τ.μ. (κατοικία + αποθήκες), η οποία είναι η κύριά τους και η μοναδική τους, καθώς κάτι άλλο που έχουν στο Ε9 είναι σε οικισμό < 3000 κατοίκων.

 

Ως κύρια κ μοναδική είναι σίγουρα...

Εφόσον δεν έχουν τέκνα (προστατευόμενα), δεν θα έπρεπε να είναι max 70τμ η κατοικία για να θεωρηθεί κύρια και μοναδική; Ή μήπως μετράει από 35τμ επειδή έχουν από 50% εξ αδιαιρέτου;

Τί χάνω;

 

(διαγράφεται για να μην μπερδευτεί κανένας σύντροφος στην τρέλα)

Edited by Makiaveli
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Και 5.555 τ.μ. να ήταν, αν ήταν η "μοναδική" και "διέμεναν" και σε αυτή, πάλι "κύρια και μοναδική" θα ήταν.....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά, μπερδεύτηκα με τον ορισμό "κύριας κατοικίας" του άρθρου 17.
(θα γίνουμε αλκοολικοί στο τέλος με δαύτους...αν δεν έχουμε ήδη γίνει με τον 4014...)

Σ'ευχαριστώ Ιάσονα

ΥΓ.
Την καλησπέρα μου και στους δύο :)

Edited by Makiaveli
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ στον ύπνο μου έβλεπα ένα τέτοιο όνειρο...

Είχα λέει ένα ακίνητο αυθαίρετο 5.555 τ.μ. και δεν είχα λεφτά να το ρυθμίσω......

Ευτυχώς που ο φίλος dimitris GM, Μου λέει εμμέσως να ησυχάσω, διότι δεν ρυθμίζεται.....

Ευχαριστώ!

 

Μετά ξύπνησα!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μην στεναχωριέσαι. Το όριο θα ανέβει σε 5.556τμ του χρονου που θα μεταφερθούν οι δηλώσεις του (αντισυνταγματικού) Ν.4178 στον Ν.5556/14.
Κάνε υπομονή μέχρι τότε σύντροφε!!!

Link to comment
Share on other sites

Το +1 για τη διαγραφή. "Σπουδαία" κίνηση! Μπράβο σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.