Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Μισο μετρο μεγαλυτερος ηταν ο εξωστης.

Ενας εξωστης 4,80Χ1,00 που επιανε δυο δωματια δυο διαμερισματων και αφηνε κενο 1,00 στις ακρες

Κατασκευαστηκε 5,80Χ1,00 στην πραγματικοτητα

Η δικη μας υπερβαση ειναι το 0,50Χ1,00

 

Αν δεν ειχα υπερβαση υψους, δε θα εδινα σημασια στον εξωστη, ο οποιος βασει ακριβους λεκτικου βεβαιωσης δεν επηρεαζει ουτε δομηση ουτε καλυψη ουτε υψος...

 

Κολλαω στα 10-12εκ της υπερβασης υψους...

 

Εχω και μετατοπιση του ενος κουφωματος, οποτε επι της ουσιας εχω ενα 500αρικο κατηγορια 3, ενα 500αρικο αναλυτικος και ενα 500αρικο ακομα η ΥΥ, το πιασαμε το 1500αρι ετσι για την πλακα μας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλά αυτό με τους εξώστες είναι ένα θέμα.

 

Την κατασκευαστική βαρεμάρα των εργατών και το "άστο μωρέ" των επιβλεπόντων θα κουβαλάνε τώρα όλοι στις πλάτες τους.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το θεμα μου ειναι το υψος κατα κυριο λογο, οχι ο εξωστης.

Αν το υψος ηταν ΟΚ, και με μεγαλυτερο εξωστη θα βεβαιωνα, μιας και βασει βεβαιωσης δεν επηρεαζει δομηση, καλυψη και υψος.

 

Η απορια μου αναφορικα με εξωστες ειναι αλλη και την εχω εκφρασει στο αναλογο Thread

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που όλα τα νόμιμα μέτρα του διαμερίσματος βγαίνουν εκτός επιτρεπόμενου ύψους άδειας τι κάνετε;

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμιζουμε ΥΥ χωρις ΥΔ

 

Αναλογως παλαιοτητος και ΤΖ, το προστιμο μπορει να συρρικνωθει αισθητα

Link to comment
Share on other sites

Η άδεια είχε 2.95μ. Εσύ το 3.06μ από που το μέτρησες? Διότι εάν στο 3.06 βάλεις + δάπεδο, τότε φεύγεις πολύ από το 2.95. Εάν το μέτρησες ΟΚ, τότε μάλλον προχωράς.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Η αδεια ειχε ολικο υψος οροφου μαζι με παχος ανω πλακας 2,95

Εγω μετραω ΚΑΘΑΡΟ 2,79 στον κοινοχρηστο και απο ενα σημειο του κλιμακοστασιου μπορουσα να χτυπησω με το λειζερ απο την επιστρωση της ανω πλακας ως την επιστρωση της κατω πλακας

 

ΟΛΙΚΟ υψος οροφου πραγματοποιηθεν, 3,06μ

Link to comment
Share on other sites

Μισο μετρο μεγαλυτερος ηταν ο εξωστης.

 

Κολλαω στα 10-12εκ της υπερβασης υψους...

 

Εγώ θα έδινα βεβαίωση 4178.

Link to comment
Share on other sites

Ηδη ενημερωσα πως πρεπει να ρυθμιστουν παραβασεις και αναμενω την απαντηση για να ξεκινησω τη ρυθμιση

 

Για 200 και 300€ δε ρισκαρω την υπογραφη μου οταν ΞΕΡΩ εκ των προτερων πως ειμαι εκτος νομου...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.