Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 680
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αγαπητοί, 

 

επειδή έχω μπερδευτεί λίγο. .

 

για δήλωση του 4178 έχει επιλεγεί πληρωμή με δόσεις. ήδη έχουν πληρωθεί κάποιες από τις δόσεις.

 

μπορεί τώρα να κάνει αλλαγή σε εφάπαξ και να έχει και την έκπτωση 20%;

 

αν ναι η έκπτωση θα είναι στο ποσό που απομένει;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν βρίσκεται ακόμα εντός του εξαμήνου υπαγωγής της δήλωσης (δηλαδή, η του α' ή του β').

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι, αναφέρεται κάπου συγκεκριμένα.

Το θεωρώ όμως αυτονόητο και εφικτό, διότι ο νόμος έχει τη συνολική λήξη των 6 δόσεων του πρώτου εξαμήνου ένταξης σε αυτόν (αντιστοίχως στη συνέχεια και του δευτέρου και του τρίτου), την τελευταία ημέρα λήξης του συγκεκριμένου εξαμήνου υπαγωγής. Οπότε αυτό καθιστά δυνατή την αλλαγή του συστήματος πληρωμής (εντός του συγκεκριμένου εξαμήνου) από δόσεις σε εφάπαξ πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους..

Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς, με ποιο τρόπο το σύστημα του ΤΕΕ υπολογίζει

τις δόσεις για πρόστιμο τακτοποίησης, από τη στιγμή που έχω δηλώσει κατά την αρχική υποβολή ότι

ο ιδιοκτήτης θέλει να πληρώσει με μηνιαίες δόσεις και έχει εξοφλήσει το παράβολό του..

Το εμφανίζει κάπου το σύστημα το ποσό της κάθε δόσης και το χρονικό διάστημα αυτών????

Από πού το επιβεβαιώνω??

Σας ευχαριστώ πολύ..

Πριν αναρτήσετε οποιοδήποτε μήνυμά σας, χρησιμοποιείστε την "Αναζήτηση" για την ύπαρξη τυχόν όμοιων θεμάτων. Το μήνυμά σας μεταφέρθηκε στο παρόν θέμα.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

yian

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Μετά την εξόφληση του προστίμου και εφόσον έχει φανεί εξοφλημένο στο σύστημα, κάνεις μια ακόμα υποβολή της δήλωσης και η εντολή πληρωμής για τις δόσεις εμφανίζεται στη καρτέλα "οικονομικά στοιχεία". Εκεί φαίνεται ο αριθμός και οι ημερομηνίες αποπληρωμής των δόσεων.

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

αν η πληρωμή του προστίμου (περίπου 15.000€) γίνει μέσω λογαριασμού του μηχανικού (αφού μου κάνει κατάθεση ο ιδιοκτήτης στο λογαριασμό μου), λέτε να υπάρχει πρόβλημα σε μελλοντικό έλεγχο της τράπεζας-εφορίας?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.