Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

H διαμερισμάτωση είναι ΠΑΝΤΑ μια λοιπή παράβαση και το πρόστιμό της είναι 500 ευρώ.

Δεν ενοποιείται ποτέ με άλλες λοιπές παραβάσεις και ποτέ δεν είναι παράβαση Κατηγορίας 3.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω μια περίπτωση υπόγειας κοινόχρηστης αποθήκης που χωρίστηκε σε 6 με βάση τροποποίηση της σύστασης. Χιλιοστά δεν υπάρχουν, έχουν προσαρτηθεί σε αντίστοιχα διαμερίσματα. Άλλες υπερβάσεις παρανομίες κ.λ.π. δεν υπάρχουν στο κτίριο. Το θεωρώ διαμερισμάτωση? Ως κατηγορία τι βάζω, δεν μου έχει ξανατύχει σκέτη?

Edited by cacau
Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Την κατηγορία του ακινήτου.

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

H διαμερισμάτωση ............................. ποτέ δεν είναι παράβαση Κατηγορίας 3.

Link to comment
Share on other sites

Άρα πάμε 4 για μετά το 2003.

Και το '80 να ήταν πάλι 4 θα έβαζες . . . μόνο σε περίπτωση που είχες κι άλλες αυθαιρεσίες μετά 1982

Edited by Ιάμβλιχος
Link to comment
Share on other sites

Σε πολυκατοικία στην οποία δεν υπάρχει καμιά σύσταση έχει γίνει ένα σπάσιμο στην είσοδο του ενός εκ των δύο διαμερισμάτων του ορόφου με αποτέλεσμα ένα κομμάτι του διαμερίσματος να έχει ουσιαστικά δοθεί στο κομμάτι του διαδρόμου. Το κομμάτι αυτό είναι 0,80τ.μ. κ το διαμέρισμα 82τ.μ. Σε αυτή την περίπτωση υπάρχει διαφορετική διαμερισμάτωση?? Εγώ πιστεύω πως όχι.

 

Επίσης έχω κάποιες ερωτήσεις: 1. Έχει διαφορά αν υπάρχει σύσταση ή όχι σε ότι αφορά την παράβαση διαμερισμάτωσης??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.