Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α09] Κατηγορίες αυθαιρέτων (γενικά)


Recommended Posts

post-54459-0-36528700-1387782408_thumb.jpg 1Χωρος εντος υπογειου με πανελ κ τοποθετηση καυστηρα μεσα  

θα μπει αναλυτικος 

2.δεξαμενη καυσιμων με λαμαρινα κολλητα στο κτιριο κ αυτο αναλυτικο η ΥΔ κ ΥΚpost-54459-0-90711400-1387782699_thumb.jpgη δεξαμενη ειναι το σκουρο γκρι

Παραθετω  κ φωτογραφιες

Edited by nikosantonakas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με αναλυτικό δεδομένου ότι η δεξαμενή δεν αποτελεί προφανώς χώρο κτιρίου. Δεν μπαίνουν άνθρωποι σε αυτήν. Και τα δύο με αναλυτικό.

Link to comment
Share on other sites

Για το 1. δεν θα χρέωνα παράβαση. Είναι σαν να υπολογίζουμε παράβαση για την ντουλάπα στη κρεβατοκάμαρα....εκτός και εάν δεν κατάλαβα καλά την φωτό.

Για το 2. συμφωνώ και εγώ, αναλυτικός γιατί δεν είναι χώρος αλλά κατασκευή..

Link to comment
Share on other sites

Για το 1. δεν θα χρέωνα παράβαση. Είναι σαν να υπολογίζουμε παράβαση για την ντουλάπα στη κρεβατοκάμαρα....εκτός και εάν δεν κατάλαβα καλά την φωτό.

Για το 2. συμφωνώ και εγώ, αναλυτικός γιατί δεν είναι χώρος αλλά κατασκευή..

Στο  1 δεν χρεωνω την εγκατασταση καυστηρα μεσα στη <<ντουλαπα>>?

για το 2 συμφωνω κατασκευη αλλα αν δεν ειχε πετρελαιο δεν θα ηταν <<χωρος>>  με την εννοια οτι εχει 2μ υψος?(σε τι διαφερει απο μια αποθηκη απο λαμαρινα? ισως στη πορτα   :mrgreen: λεω εγω.....

Edited by nikosantonakas
Link to comment
Share on other sites

Εάν ο χώρος στον οποίο βρίσκεται η "ντουλάπα" του καυστήρα είναι νόμιμος, δεν θα χρέωνα παράβαση για την εγκατάσταση του εξοπλισμού.

Για ποιόν λόγο άλλωστε να χρεωθεί παράβαση? Προσωπική μου γνώμη τα παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

ο καυστηρας δεν προβλεπεται στην οα του 86  αφου  δεν ηταν υποχρεωτικο.Ομως τοποθετηθηκε το 2010 .χωρις καμμια εγκριση,δεν αποτελει παραβαση εφοσον αλλαζουν τα μηχανολογικα?

Link to comment
Share on other sites

Αν θες βάλτον για να είσαι πλήρως νόμιμος μιας και θα γίνει κάποτε και αυτή η ηλεκτρονική ταυτότητα. Η δεξαμενή άδεια ή γεμάτη είναι δεξαμενή ! 

Link to comment
Share on other sites

οκ       :???:

καλο μεσημερι κ στους δυο

 

το ξεμπαζωμα υπογειου μπαινει στη δηλωση που κανω για το υπογειο(ξεχωριστη οριζοντια)  η θα μπει αν κανω δηλωση για τα 

κοινοχρηστα?

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας συνάδερφοι και χρόνια πολλά σε όλους.

Σε περίπτωση αυθαιρέτου με πολλά φύλλα καταγραφής, ξέρετε αν ο υπολογισμός του συντελεστή υπέρβασης (δηλαδή αν θα είναι κατηγορία 4 ή 5) γίνεται για όλα μαζί ή για το κάθε ένα ξεχωριστά;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας  και χρόνια πολλά σε όλους.

Εχω ένα αυθαίρετο κατηγορία 4,παράλληλα έχω και μια αποθήκη στην πρασιά .

Σύμφωνα με την εγκύκλιο 4 , η κατηγορία 4 μπορεί να συνδυαστεί  με κατηγορίες 1,3.

Το ερώτημα είναι η αποθήκη στην πρασιά παρασύρει όλο το αυθαίρετο στην κατηγορία 5?????

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.