Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α30] Παλιές δηλώσεις (Ν. 3843/10 & Ν. 4014/11) και Ν. 4178/13


Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι... Η 109 των ερωταπαντήσεων Πελλοπονήσου λέει πως συμψηφίζονται παράβολα και πρόστιμα περαιωμένων υποθέσεων του ν3843/10...

 

Ισχυει τελικά ή όχι?

 

ευχαριστώ πολύ !

 

 

Ισχύει ναι

 

Ευχαριστώ liv25k .

Μπορεί κάποιος να  μου πει που το γράφει αυτό  στο νόμο ????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σε δηλώσεις του 4014 που δεν υπήρχε αποδεικτικό παλαιότητας αλλά πήγαινε με υπεύθυνη δήλωση ιδιοκτήτη, κατά τη μεταπήδηση στο 4178 και εφόσον εξακολουθώ να μην έχω αποδεικτικό, αλλάζω την παλαιότητα σε 2004+?

και αν ναι, τι γίνεται τότε? επαναπροσδιορίζεται το πρόστιμο και πρέπει να πληρωθεί η διαφορά?

ή επειδή δεν αλλάζουν τα "πολεοδομικά μεγέθη" παραμένει το παλιό (μικρότερο) πρόστιμο?

και συγγνώμη εαν έχει συζητηθεί...δεν το βρίσκω και έχω πελαγώσει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σε δηλώσεις του 4014 που δεν υπήρχε αποδεικτικό παλαιότητας αλλά πήγαινε με υπεύθυνη δήλωση ιδιοκτήτη, κατά τη μεταπήδηση στο 4178 και εφόσον εξακολουθώ να μην έχω αποδεικτικό, αλλάζω την παλαιότητα σε 2004+? ΝΑΙ

και αν ναι, τι γίνεται τότε? επαναπροσδιορίζεται το πρόστιμο ΝΑΙ και πρέπει να πληρωθεί η διαφορά? ΟΧΙ

ή επειδή δεν αλλάζουν τα "πολεοδομικά μεγέθη" παραμένει το παλιό (μικρότερο) πρόστιμο? ΝΑΙ

και συγγνώμη εαν έχει συζητηθεί...δεν το βρίσκω και έχω πελαγώσει...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που επανυπολογίζεται προς τα πάνω το πρόστιμο, αλλά τελικώς δεν πληρώνεται, το έχει κάνει κανένας? Λειτουργεί?

Link to comment
Share on other sites

Να και σε κάτι που ευνοούνται οι παλιοί (του 4014)...τελικώς ως "πολεοδομικά στοιχεία" λαμβάνουν μόνο τις επιφάνειες ή/και τον αριθμό πολεοδομικών παραβάσεων; τα ποσοστά ΥΔ που αλλάζουν δεν επαναπροσδιορίζουν το πρόστιμο;

υγ. ευχαριστώ για την απάντηση, Ιάσονα!

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι σε μεταφορά ολοκληρωμένης με το ν.4014 δήλωσης πρέπει να αλλάξω τον κλειστό Ημ. Χώρο σε χώρο χωρίς μειωτικό συντελεστή. Θα πληρώσω επιπλέον πρόστιμο ή όχι?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.