Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α30] Παλιές δηλώσεις (Ν. 3843/10 & Ν. 4014/11) και Ν. 4178/13


Recommended Posts

Σ'αυτο το νημα http://www.michanikos.gr/topic/36419-Μεταφορά-δηλώσεων-από-τον-4014-στον-4178-διαδικασία-ερ/page-91#entry626919

συζηταμε για το τι ειναι ληξιπροθεσμες οφειλες......

Ληξιπροθεσμες οφειλες = εκπροθεσμα πληρωμενες οφειλες και οχι ΔΟΣΕΙΣ πληρωμενες εμπροθεσμα.

Αρα υποχρεουνται σε ενταξη στον 4178 εως 6.2.2014 ΜΟΝΟ οσοι δεν πληρωσαν εμπροθεσμα δοσεις. (και το περιεργο ειναι οτι η Υ.Α. δεν συμπεριλαμβανει και τις ληξιπροθεσμες δοσεις του 3843, αλλα μονο αυτες του 4014.............ειναι σαν να τιμωρει μονο τον 4014)

 

Οι ληξιπρόθεσμες δόσεις του 3843 πάει ....πέταξαν!!!!!! Πέταξαν κι αυτές και όλα όσα καταβλήθηκαν με τον 3843!!!!!

Η μόνη σωτηρία για τον συγκεκριμένο ιδιοκτήτη είναι να ξαναενταχθεί στον 4178 και ν' αντιμετωπιστεί ως μια ΝΕΑ δήλωση αυτού.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παίδες!!

αφού μπορώ να συνεχίζω να πληρώνω τις ληξιπρόθεσμες χωρίς να χρειάζεται να αγγίξω  τον 4178

 

εκτός αν δεν δέχονται οι τράπεζες κωδικούς πληρωμών του 4014 (που δεν  γνωρίζω αν ισχύει)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε.

Βεβαίως έτσι ακριβώς είναι!

Κάπου παρακάτω όμως θα το μπλοκάρουν διότι δεν θα έχουν μαζέψει στον 4178 τις δηλώσεις που θέλουν. Είναι βέβαιο! Το πότε ακριβώς δεν ξέρω....

Link to comment
Share on other sites

Οι ληξιπρόθεσμες δόσεις του 3843 πάει ....πέταξαν!!!!!! Πέταξαν κι αυτές και όλα όσα καταβλήθηκαν με τον 3843!!!!!

Η μόνη σωτηρία για τον συγκεκριμένο ιδιοκτήτη είναι να ξαναενταχθεί στον 4178 και ν' αντιμετωπιστεί ως μια ΝΕΑ δήλωση αυτού.

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Βλάκας, αμελής, φτωχός, εξυπνάκιας, πονηρός κτλ κτλ

 

Δεν είναι το θέμα μας όμως να κρίνουμε. Εχει την ευθύνη όσων κάνει.

 

Εμείς απλά υπηρεσίες παρέχουμε σε πολεοδομικά/ κτηριοδομικά θέματα.

Edited by Thodoris4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω καμιά δεκαριά από δαύτους, που εγώ τους είχα κάνει τον 3843 και ήρθαν σαν τις ...."βρεγμένες γάτες" και μόλις έμαθαν την αμοιβή μηχανικού για τον 4178 ....έβγαλαν καπνούς από τα αυτιά τους και με έχουν στο ...περίμενε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.