Μετάβαση στο περιεχόμενο

εξώστης σε πρασιά


Recommended Posts

συγκεκριμένα θέλω να δώ το μέγιστο βάθος εξώστη που μπορώ να κάνω σε πρασιά πλάτους 4 μέτρων, μπροστά αυτού έχω πεζόδρομο πλάτους 2 μέτρα (όχι οχημάτων προφανώς, και απέναντι κοινόχρηστο χώρο (μάλλον παιδική χαρά), πίσω από την παιδική χαρά επίσης πεζόδρομο 2 μ. και μετά πρασιά 4 μ. ως την απέναντι ΟΓ. Τίποτα από αυτά δεν είναι υλοποιημένο, πρόκειται για σχέδιο πόλης (εγκεκριμένο και εν ισχύ) αλλά προς το παρόν δεν έχει γίνει καμία σχετική υλοποίηση. Ξέρω για το 1/10 ως απέναντι ΟΓ αλλά εδώ τι ισχύει;;

 

στην απέναντι πλευρά του οικοπέδου έχω πάλι πρασιά 4 μ. και (απίστευτο) επειδή το σχέδιο πόλης τελειώνει εκεί (περίμετρος) ακολουθώντας γραμμές Ο.Σ.Ε. (γραμμές ανενεργές βρίσκονται 10 μέτρα μακριά), η πρασιά αυτή τελικά γειτνιάζει με υπόλοιπο τμήμα των ίδιων ιδιοκτησιών, πλάτους 6 μ., που παρέμειναν εκτός σχεδίου πόλης. Το σχέδιο πόλης δεν όρισε πλάτος δρόμου έξω από τις πρασιές της περιμέτρου του! Υπάρχει στενός δημοτικός δρόμος επί των γραμμών ΟΣΕ αλλά δεν είναι επαφή με τις πρασιές οπως είπα, είναι μετά το  υπόλοιπο τμήμα των ίδιων ιδιοκτησιών, πλάτους 6 μ., που παρέμειναν εκτός σχεδίου πόλης. Απέναντι οικοδομικές γραμμές δεν υπάρχουν 

Link to comment
Share on other sites

είναι διώροφο κτίριο με υπερυψωμένο ισόγειο, δηλαδή στο +1.50 και στο + 4.50 θα είναι χονδρικά οι εξώστες. Αλλά νομίζω αυτό δεν επηρεάζει το βάθος τους 

Link to comment
Share on other sites

Στην μία όψη, σαν Π θα είναι η απόσταση από την δικιά σου ΟΓ έως την απέναντι ΟΓ.

Στην άλλη όψη......

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.