Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγγραφή στο Μητρώο Μονίμων Επιθεωρητών


gapidianak

Recommended Posts

Εγω ημουν απο αυτους που την πατησανε και χασανε την επιδοτηση των 400€...

Ειχα φτασει στο σημειο να την κανω, μου ζητησε ΙΒΑΝ, δεν το ειχα ευκαιρο και λεω, δε βαριεσαι, θα το κανω μετα...

Ε, το εχασα...

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν έκανα επίτηδες, μου την έχει δώσει οτιδήποτε να κάνεις πιά, να έχει εισοδηματικά κριτήρια, να παίρνεις 400Ε και αν δεν περάσεις να πρέπει να τα δώσεις πίσω!!! Γιατί να τα δώσεις, δεν φτάνει που απέτυχες, που έχασες ώρες και παράβολα, που πρέπει να πληρώσεις πάλι από την αρχή σεμινάρια, θα πρέπει να δώσεις και τα 400Ε πίσω. Ελεος. Δεν έκανα και ησύχασα. Ξέρω από τώρα ότι τα έχασα.  ΤΕΛΟΣ. Τουλάχιστον δεν θα αγχώνομαι <<ρε λές να με κόψουν για  να τα πάρουν πίσω?>> ΧΑ.ΧΑ

Για να πάρεις ςπίδομα θέρμανσης θα πρέπει να έχεις 100 χαρτιά, για να  ρυθμίσεις στην εφορία τα ίδια,  για να ρυθμίσεις στην τράπεζα να είσαι ενήμερος. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο Γιώργος δεν το είχα προσέξει!

Δηλ. αν σε ένα έτος γίνουν (αν γίνουν) εξετάσεις μια φορά από το ΤΕΕ και τα θέματα αφορούν τις φυσικές ιδιότητες του ξυλόμαλλου, την τρισδιάστατη μετάδοση θερμότητας ή τη σημασία του 20-20-20 (ας μη το γελάμε, κανένας δεν μπορεί να είναι σίγουρος για τι έχουν στο μυαλό τους) τότε θα πρέπει να επιστραφούν τα χρήματα;;;;

Και το ξύλο ποιος πρέπει να το φάει;

 

Προσωπικά (πονηρά σκεπτόμενος) δήλωσα ενίσχυση για τις κατηγορίες θέρμανσης-κλιματισμού. Ενα έτος θα είναι και εκεί η προθεσμία υποβολής επιτυχούς εξέτασης.

Ε ρε γέλια!

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

Καλά....οκ...

Οι εξετάσεις ή δεν θα γίνουν ποτέ (το πιο πιθανό για μένα), ή αν γίνουν θα είναι της πλάκας....δεν θα κόβεται κανένας. Αντε δε θέλω να πω περισσότερα...

Το ότι κάθεστε και τους χαρίζετε χρήματα, εσκεμένα....τι να πω. Εχετε καβάτζες φαίνεται.....

Να σου δίνουν λεφτά, και να λες δεν τα θέλω, γιατί μπορεί να τα ξαναζητήσεις.... Αυτά είναι..............

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

Το ότι κάθεστε και τους χαρίζετε χρήματα, εσκεμένα....τι να πω. Εχετε καβάτζες φαίνεται.....

 

ούτε κατα διάνοια υπάρχουν καβάτζες ikaros.

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση:

αν ζητήσω επιδότηση χωρίς να έχω κάνει σεμινάρια (π.χ. για λέβητες), τι γίνεται ; 

 

 

Προσωπικά (πονηρά σκεπτόμενος) δήλωσα ενίσχυση για τις κατηγορίες θέρμανσης-κλιματισμού. Ενα έτος θα είναι και εκεί η προθεσμία υποβολής επιτυχούς εξέτασης.

Ε ρε γέλια!

 

 

 

hands-shaking-emoticons.gif

πάω να κάνω αίτηση για όλο το πακέτο, ετούτη εδώ την (ιστορική) ημέρα

Edited by AristidisZ
Link to comment
Share on other sites

Το σύνολο της επιδότησης είναι 400€. Οπότε αν το κόστος για κάποιον από σεμινάρια κτιρίων πχ 300€ και 200€ για λέβητες..θα πάρει πίσω όλο το ποσο των κτιρίων και το μισό για λέβητες= 400!

Εμένα που τα σεμινάρια είναι κοντά στα 400..τον λοπου θα πάρω..δεν φτάνει για παραπάνω..

Δεν ξέρω βέβαια αν δίνεται σε περίπτωση πακέτου στο τέλος το συνολικό ποσο, ή τμηματικά ανάλογα ποτέ τελειώνεις το κάθε τι

Link to comment
Share on other sites

Αμ δε..

Δεν μπορείς να πάρεις το μπουκέτο και των τριών προγραμμάτων !!!!

 

Αν βάλεις κτίρια και λέβητες και κλιματισμό, επειδή τερματίζεις στα 400 ευρώ με κτίρια μόνο, σε βάζει στην αίτηση μόνο για τα κτίρια !!!!

Αλλη μια εφυέστατη πρωτοβουλία από το buildingcert. 

Δεν μπορείς να μπεις και στους 3 πίνακες αλλά να πάρεις μόνο 400 ευρώ απ' όπου κάτσει.

 

Δεν παίζονται λέμε....

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει ότι με μισή καρδιά τα δίνουν....Ούτε πολεμική αποζιμίωση να ήταν. Θα σκέφτονται μέσα τους..."ρε που μπλέξαμε με δαύτους" :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

είναι σαν το επίδομα, που έδωσε πρώτη χρονιά ο Γιωργάκης, 400Ε αν θυμάμαι καλά σε 3ή 4 δόσεις πού πήγαν όλοι πήραν την πρώτη δόση και μετά τούς τα ζητάγαν πίσω. Δεν συζητάμε για την τρελευταία δεν δόθηκε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.