Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκρίθηκε πρόγραμμα ενίσχυσης δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή


ikoutoulas

Recommended Posts

Gio, 

 

αν κάνεις τη συνδεσή σου και πας στην Επισκόπηση/Αλλαγή στοιχείων, κάτω κάτω σου δείχνει τα στοιχεία αίτησης για ενίσχυση (εφόσον την έχεις κάνει ) και φαίνεται κα το Α/Α της αίτησης. Δε θα το βρεις εκεί που πήγες για να κάνεις την αίτηση, που πράγματι πλέον εμφανίζετε το παράθυρο που εδειξες.

Link to comment
Share on other sites

Τελεια ...πραγματι εκει ειναι.

Ευχαριστω nik...& πιπινα

 

τωρα που το εχουμε...τις ΥΔ που τις βαζουμέ?    (μην σκεφτεις πονηρα!!!!)

Edited by gio
Link to comment
Share on other sites

Για τους έχοντες πτυχίο από το εξωτερικό, στο Έτος Απόκτησης Διπλώματος / Πτυχίου, βάζουμε αυτό του εξωτερικού ή της αναγνώρισης από το ΔΟΑΤΑΠ οεο; :confused: 

Edited by giorgos4a
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα πρεπει να βαλεις έτος πτυχιου και όχι αναγνωρισης

 

Για τα δικαιολογητικα μου είπαν ότι τις επόμενες μέρες θα μπορόυμε να τα ανεβάσουμε με κάποιο τρόπο στο σύστημα, απλά δεν έχει ανοιξει ακόμα.

 

Τώρα να ξαναρωτήσω και εγώ: Μόνο η αίτηση για την ενίσχυση θα πρέπει να προηγηθεί της εγκρισης της αναγγελίας ή θα πρέπει να καθυστερίσουμε την όλη διαδικασία των μονίμων προκειμένου να δωθούν τα λεφτά?

 

Προσοχή: Από το Πρόγραμμα Ενίσχυσης δικαιούχων για την Απόκτηση της Ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή δεν μπορούν να ωφεληθούν όσοι αποκτήσουν την ιδιότητα του μόνιμου ενεργειακού επιθεωρητή. Αν έχετε ήδη υποβάλλει Αναγγελία Έναρξης Δραστηριότητας Ενεργειακού Επιθεωρητή, και επιθυμείτε να συμμετάσχετε στο Πρόγραμμα Ενίσχυσης πρέπει να υποβάλετε αίτηση άμεσα (πριν η ΕΥΕΠΕΝ εγκρίνει την αναγγελία σας). 

Link to comment
Share on other sites

 - Πήγαινε στην στην σελίδα σου των υπ/ων μόνιμων εν. επιθεωρητών.

 

 - Πήγαινε επισκόπηση/αλλαγή στοιχείων.

 

Κάτω κάτω σου έχει και τα στοιχεία της αίτησης για επιδότηση. Αριστερά φαίνεται ο Α/Α .

μπραβο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν στην Επισκόπηση/Αλλαγή στοιχείων στις Άδειες Επιθεώρησης φαίνεται ότι είναι δηλωμένες όλες οι κατηγορίες σημαίνει ότι είμαι ταμειακά ενήμερος σ΄όλες? Μπορώ να προχωρήσω σε αίτηση αναγγελίας και για τη κατηγορία των κτηρίων και για τους λέβητες χωρίς να στείλω παράβολο?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να στείλουμε σκαναρισμένες και 2 Υ.Δ. που λέει στον οδηγό.

 

Την 2η (DE MINIMIS) δεν την καταλαβαίνω. Εγώ τι σχέση έχω με αυτά ? Την έχει συμπληρώσει κανείς ?

 

Επίσης εκκαθαριστικό λαμβάνουμε αυτό που αφορά την φετινή δήλωση ? Εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμη...

Καλημέρα...Το παράρτημα Ι είναι υπεύθυνη δήλωση (με γνήσιο της υπογραφής) και το παράρτημα ΙΙ είναι απλή δήλωση. Στη σελίδα 38 (αν δεν κάνω λάθος) του οδηγού, αναφέρει ότι αν δεν έχεις λάβει καμία ενίσχυση πρέπει να το αναφέρεις στην υπεύθυνη δήλωση (του παραρτήματος Ι). Αυτό συνεπάγεται ότι δε χρειάζεται να συμπληρώσεις τη δήλωση του παραρτήματος ΙΙ. Επειδή εγώ έτσι το κατάλαβα, απ' ότι διάβασα όμως στα σχόλια, πολλοί συνάδερφοι θεωρούν ότι είτε έχεις πάρει ενίσχυση είτε όχι, πρέπει να συμπληρώσεις και τη δήλωση του παραρτήματος ΙΙ, τελικά τι γίνεται; Απ' ότι διάβασα και στην απάντηση που έδωσαν από το υπουργείο στο συνάδελφο το αναφέρεις απλά στην Υ.Δ....Κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα πρεπει να βαλεις έτος πτυχιου και όχι αναγνωρισης

 

Αυτό το μάλλον μπορεί να μου κοστίσει 5 μόρια  :razz: 

 

Αν κάποιος που είναι από εξωτερικό έχει κάνει την αίτηση, ας ενημερώσει πληζ, όπως και να'χει ευχαριστώ Πιπίνα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Σχετικά με την αναγγελία έναρξης δραστηριότητας μόνιμου και την αίτηση για την ενισχύση εγώ αυτό που καταλάβαινω είναι ότι αν μας εγκρίνουν την αναγγελία πριν κάνουμε την αίτηση για την ενίσχυση τότε μόνο δεν μπορούμε να παρουμε την επιδότηση αφού ουσιαστικά εχουμε γίνει "μόνιμοι-προσωρινοί" επιθεωρητές.

Οσοι δηλαδή δεν εχουν εγκριθεί ακομά και έχουν κάνει αίτηση για την ενισχυση είναι οκ.

Εξάλλου και μέσα στον οδηγό γράφει ότι για να πάρεις την επιδότηση πρέπει μέσα σε 6 μήνες από την υποβολή της αίτησης να έχεις γραφτεί στο μητρώο των επιθεωρητών.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.