Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα επιχορηγούμενων πτυχιούχων έως 35 ετών


stelios.pts

Recommended Posts

καλησπερα, προκειτε αν πανε ολα καλα να προσληφθω σε μια επιχειρηση με επιχορηγηση σαν πτυχιουχος. θα ηθελα καποιος να μου διεκρυνησει το εξης:

1. στην περιπτωση που υπαρξει οικειοθελης αποχωρηση υπαρχει καποια επιπτωση απο τον εργοδοτη;

2. μπορω παραλληλα να κανω και δευτερη εργασια στην περιπτωση που προκυψει?

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

1.Δεν υπαρχει προβλημα μπορει να  παρει την θεση σου καποιος αλλος.(φυσικα σε συννενοηση με προγραμμα)

2.Οχι δεν μπορεις γιατι υποτιθετε οτι εισαι ανεργος

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν έχει συμμετοχή εργοδότη και αν ναι πόση είναι;

Στο τέλος ο εργαζόμενος πόσα παίρνει στο χέρι;

Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα μιλαει για καλυψη μερους του μισθολογικου και ασφαλιστικου κοστους απο τον οαεδ με 25€/ημερα. Απο εκει και επειτα δεν ξεκαθαριζεται ποσα θα πρεπει να δωσει ο εργοδοτης. Ο οαεδ δηλαδη δινει 500-550€ το μηνα, στα οποια περιλαμβανεται μισθος, εισφορες εγαζομενου-εργοδοτη.

Αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι πως ο εργοδοτης θα ειναι υποχρεωμενος να δωσει τα υπολοιπα μεχρι τον κατωτο μισθο, τα 586 δηλαδη. Οχι οτι αν θελει να δωσει παραπανω απαγορευεται, αλλα δεν θα μπορει να δωσει λιγοτερα. Αυτο καταλαβαινω. Οποτε σε τετοια περιπτωση θα μιλαμε για ενα 350αρι περιπου στο χερι, ισως και λιγοτερα.

Το, για αλλη μια φορα, κακο της υποθεσης ειναι πως οι μεν θεσεις ειναι μηδαμινες, η δε συμβολη του οαεδ ειναι απλα ανυπαρκτη. Σου λεει βρες εργοδοτη και ελα να μπεις στο προγραμμα. Πραγμα απαραδεκτο κατ' εμε.

Edited by karavlaxos
Link to comment
Share on other sites

Οποτε σε τετοια περιπτωση θα μιλαμε για ενα 350αρι περιπου στο χερι, ισως και λιγοτερα.

 

Το, για αλλη μια φορα, κακο της υποθεσης ειναι πως οι μεν θεσεις ειναι μηδαμινες, η δε συμβολη του οαεδ ειναι απλα ανυπαρκτη. Σου λεει βρες εργοδοτη και ελα να μπεις στο προγραμμα. Πραγμα απαραδεκτο κατ' εμε.

Για το μέν πρώτο...κάπου εκεί πιστεύω και εγώ ότι είναι από ένα φίλο μου που ξέρω που είναι σε αυτό το πρόγραμμα ( ο οποίος παρεμπιπτόντως δεν έχει πληρωθεί ακόμα ενώ είναι ήδη 5 μήνες στο πρόγραμμα). Για το δε δεύτερο έχεις απόλυτο δίκιο...Και μένα έτσι μου είπαν σήμερα που ρώτησα..."ΒΡΕΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑΕΛΑ".

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω ότι το σύστημα δεν αφήνει να κάνεις αίτηση (για τον εργοδότη δηλαδή...). Είναι δυνατόν να καλύφθηκαν οι θέσεις (2200) από την Πέμπτη που ξεκίνησε το πρόγραμμα...;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.