Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαγραφή ΑΦΜ για όσους χρωστούν στο Δημόσιο (+ΤΣΜΕΔΕ)


sdim

Recommended Posts

sdim

 

Οι "έξυπνες" ΑΕ χρεωκοπούν, οι μεγαλομέτοχοι έχουν τα φράγκα στην Ελβετία (άρα έχουν να πληρώνουν νομικούς συμβούλους κτλ), και αν υπάρχει λόγος να επαναδραστηριοποιηθούν δημιουργούν νέα ΑΕ. (βλέπε το γνωστό ΙΕΚ...)

 

Ας μας πει κάποιος τι έγινε με την κατασκευαστική ΑΕ του Αμαρουσίου...? Δεν νομιζώ πως ο μεγαλομέτοχος  "πεινάει"... ούτε τον εμποδίζει κάποιος να ανοίξει καινούργιο "μαγαζί..."

 

Ρωτήστε επίσης, πόσα ακίνητα θα βγουν σε πλειστηριασμούς μετά το 2014... τα περισσότερα ανήκουν σε ΕΕ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δουλεψα καλες εποχες κατι μπηκε στην ακρη υπαρχει ενα πελατολογιο εχω δικο μου σπιτι αμαξι

η γυναικα δουλευει εχει και το δικο της αμαξι

δε χρωσταω ΑΚΟΜΑ σε τσμεδε -φπα κτλ  δεν εχω δανεια , καρτες μονο μια προπληρωμενη να ξερω τι φευγει σε ψωνια καθε μηνα

 

4000 τσμεδε

600 ευρω κινητο

400 ασφαλιση αυτοκινητου

2000 βενζινες

400 σερβισ αυτοκινητου και οσο κραταω ο ιδιο με 230.000 θα βγαζει ζημιες αλλα για αλλαγη δεν το σκεφτομαι (θα κανω εξελακι να δω ποτε κανω αποσβεση)

300 τελος κυκλοφοριας

400 λογιστης

100 παραβολο ΕΥΕΠΕΝ

100 συνδρομη τεε εκει πσιτυεω θα παει μην παει και 200

 

8300 και ακομα δεν εφαγα ουτε ηπια καφε ουτε μπηκε μεσα ο φορος

και αυτα ολα ειναι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ εξοδα , δεν ειναι για να ζησεις οικογενεια...

 

 

εχω υπολογισει οτι αν δεν κανω ταμειο 20000-30000   θα τρωω απο τα ετοιμα που δεν ειναι και το θησαυροφυλακιο του ΣΚΡΟΥΤΖ ΜΑΚ ΝΤΑΚ

Link to comment
Share on other sites

600 ευρω κινητο

 

Ζήτα φορητότητα σε άλλη εταιρία, θα σε πάρει η εταιρία που είσαι ήδη και θα σου κάνει πολύ δελεαστική προσφορά.

 

Sorry για το off topic

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μέτρο για να το δεί κανείς με καλό μάτι, έπρεπε να είναι το πρώτο απ' όλα τα μέτρα που ελήφθησαν ώστε να παταχθούν φορο-εισφοροδιαφυγες.

Μετά από 2-3 χρόνια κατακόρυφης μείωσης κύκλου εργασιών, εξευτελισμού των αμοιβών, αύξηση των φόρων, αύξησης των εισφορών, κλπ που όλα αυτά οδήγησαν τους περισσότερους που δεν είχαν καβάντζες (όπως εγώ) να συσσωρεύσουν χρέη, τότε όλους αυτούς αυτό το μέτρο τους οδηγεί σε επαγγελματικό στραγγαλισμό πολύ πριν τις κακές εταιρίες... Με τα παραπάνω δεδομένα και τέτοιες απειλές πάνω από το κεφάλι μας όπως ακυρότητα του ΑΦΜ, θα κάνω κρα για μια καλοπληρωμένη θέση σε εταιρία στην οποία να αμείβομαι με 400 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2-3 χρόνια κατακόρυφης μείωσης κύκλου εργασιών,

 

εδω για να μην κλαιγομαι το 2012 ηταν η καλυτερη χρονια μου.....αυξηση (εσοδα-εξοδα)

αλλα περιπου τα ιδια με 2011 τελικα εξαιτιας φορολογιας

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι σταθερά.....Ευθεία γραμμή. Το 400άρι βρέξει χιονίσει φαντάζει όαση... :smile:  Η αυτό θα με σώσει ή....ο γάμος :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ οκ είμαι αλλά ο πεθερός έχει θέμα....."Καλά μηχανικό βρήκες να μας φέρεις? Τι θα πει ο κόσμος?"  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.