Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

...Για αυτο και γω δεν μεταφέρω τίποτα αν δεν απαιτειται διαγραφη προστιμου ή συσταση συμβολαιων...Εκτος αν ανοιξει η β φαση και μας διασφαλίσουν οτι κατοχυρωνουμε δικαιωμα ανεβαζοντας σχεδια και οριστικοποιωντας τη δήλωση...

Link to comment
Share on other sites

.....κι αυτό να κάνουν, λίγο παρακάτω έρχεται το ΣΤΕ, οπότε;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά δήλωσης που θα γίνει τώρα, μετά το Α' εξάμηνο, που πληρώνει κανονικά τις δόσεις του 4014/11 και που αυτές έχουν καλύψει το 30% του συνολικού προστίμου, παίρνει την έκπτωση του 10% κατά τη μεταφορά?

Μπορεί κάποιος που το έχει κάνει να δώσει μια σίγουρη απάντηση?

 

Ναι κανονικά παίρνει την έκπτωση, το έκανα αρχές Μαρτίου

Link to comment
Share on other sites

Ναι, επιβεβαιώνω την απάντηση του Θοδωρής 4.

 

Εντωμεταξύ Ιάσονα, μην σπέρνεις τον πανικό το ΣΤΕ μπορεί να έρθει, μπορεί και να μην έρθει, ... άγνωστο και μην προδικάζουμε υποθέσεις, όταν δεν ξέρουμε τι μέλλει γεννέσθαι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι από τη στιγμή που είσαι σε "υπαγωγή" μπορείς να αλλάξεις όσες φορές θέλεις κάτι σε φύλλο καταγραφής και να πατήσεις τον φάκελο για επανυπολογισμό του προστίμου.

Την φορά όμως που ΔΕΝ θα έχεις αλλάξει τίποτα και θα πατήσεις τον φάκελο, αυτό θα καταλάβει ότι το πας για οριστική.

Αλλά και πάλι υπάρχει ενδιάμεσος έλεγχος.

 

 

υποθετω και οταν εισαι σε κατασταση 'υπαγωγης',αλλα οι οποιες νεες αλλαγες δεν επηρεαζουν το τελικο προστιμο

παλι σε οδηγει σε οριστικη υπαγωγη,αφου σε περναει απο το παραθυρο για την επιβεβαιωση απο το μηχανικο-χρηστη

 

 

Κι όμως εγώ αλλάζω πολεοδομική παράβαση μετά από μεταφορά, πληρωμη ανταποδοτικού κι έκδοση δόσεων και μου ζητάει να το πάω σε οριστική.

 

Αφαιρώ μία πολεοδομική το πρόστιμο παραμένει όμως με τιμή  1000,00 € για τις πολεοδομικές παραβάσεις, ενώ έχω μόνο μία πλέον

Edited by Thodoris4
Link to comment
Share on other sites

Οταν ... κάνεις την μεταφορά, οι δόσεις είναι προυπολογισμένες, πρέπει να κάνεις υποβολή για να σου υπολογίσει τις νέες, και δεν την κάνεις, ποτέ αν δεν είσαι σίγουρος ότι δήλωσες ακριβώς ότι πρόκειται να δηλώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ Ιάσονα, μην σπέρνεις τον πανικό το ΣΤΕ μπορεί να έρθει, μπορεί και να μην έρθει, ... άγνωστο και μην προδικάζουμε υποθέσεις, όταν δεν ξέρουμε τι μέλλει γεννέσθαι.

 

Φίλε μου είναι απολύτως βέβαιο, απλώς είναι θέμα ...χρόνου!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.