Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Καλα ενταξει....αυτο το ξερουμε, του το πα, αλλα η διαδικασια ειναι τοσο περιπλοκη και χρονοβορα που δεν το σκεφτεται καν....

Μολις διαβασα το ποστ #2597 που αφορα επισημη απαντηση απ το ΤΕΕ. Μειωσεις τ.μ, δεν συνιστουν αλλαγες στα πολεοδομικα μεγεθη....

 

Μειωνω κατα 0,50 τ.μ την δηλωση και τελειωνει το θεμα. Ευχαριστω παιδες...

 

ΥΓ: Καπου σ ενα θεμα σχετικα με Λεμπεση ειχα διαβασει μια φοβερη ατακα ενος συναδελφου : Ο ΓΟΚ και ο καθε ΓΟΚ ειναι γραμμενος στις χιλιαδες σελιδες αυτου του φορουμ οπου κυριολεκτικα βρισκεις τα ΠΑΝΤΑ....thanks παιδες...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μολις διαβασα το ποστ #2597 που αφορα επισημη απαντηση απ το ΤΕΕ. Μειωσεις τ.μ, δεν συνιστουν αλλαγες στα πολεοδομικα μεγεθη....

Aυτες τις "επισημες απαντησεις" του τεε , οταν δεν ειναι ενημερο το υπεκα, (τουναντιον διαφωνει), εγω θα τις φοβομουν παρα πολυ.....

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πιστευω οτι αυτοι οι 2 βρισκονται σε διαρκη συνενονηση και επικοινωνια... :shock:

 

Επι του πρακτεος παντως....η λογικη αυτο λεει...λιγοτερα τ.μ., δεν ειναι δυνατον να επιφερουν αυξηση του προστιμου....

Edited by salpigoal
Link to comment
Share on other sites

Τις προαλες που πηγα στο τεε και τους ρωτησα γιατι δεν αλλαζουν το προστιμο οταν μειωνονται τα μετρα, και μου ειπαν οτι οταν η εγκυκλιος λεει μεταβαλονται εννοει μονο οταν αυξανονται...Οταν επισης τους ρωτησα αν το ξερει το υπεκα,  μου ειπαν οτι δεν ξερω να διαβαζω σωστα τις εγκυκλιους , και οτι το υπεκα δεν χρειαζεται να ενημερωθει γιατι κατι που εχει ηδη γραψει στην εγκυκλιο....Προχτες πηγα στο υπεκα για διαφορες διευκρινησεις, και μεσα σ ολα μου ειπαν οτι μεταβολη σημαινει ΚΑΙ αυξηση ΚΑΙ μειωση των μετρων, και κατι δεν πρεπει να χω κανω  καλα στο συστημα για να τους λεω οτι δεν αλλαξει το προστιμο οταν  μειωνονται τα μετρα.....

Δεν εδωσα συνεχεια πουθενα  απο τους δυο φορεις γιατι δεν ηθελα να προκαλεσω θεμα....

Link to comment
Share on other sites

Η εγκύκλιος λέει αυτό που αναφέρει η Ιωάννα.

 

Η λογική όμως είναι αυτό που κάνει το σύστημα...

 

Το ερώτημα είναι όμως το εξής:

μειώνω τα μέτρα αλλά αυξάνω τις λοιπές...

Τι γίνεται;;;

Ωραίο σενάριο για έλεγχο.

Εγώ πιστεύω ότι θα το επανυπολογίσει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.