Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Βρε καλή μου γιατί δεν αφιερωνεις λίγο χρόνο να διαβάσεις το νήμα από την αρχή και θα σου λυθούν όλές οι απορίες.

Ή την μεταφερης τώρα και ο πελάτης σου πληρώνει 6 δόσεις όπως λες ή μετά από 6/2 με νέα δήλωσή, παράβολο (και προκαταβολής) και συμψηφισμό καταβολών

Τα έχω διαβάσει απλά έχω διάφορες περιπτώσεις και ήρθαν όλοι μαζί τελευταία στιγμή και έχω λίγο μπερδευτεί.

Σκέφτομαι ότι καλύτερο είναι να το δηλώσω τώρα και ακόμα και να μην πληρώσει ο πελάτης το πρόστιμο αμέσως(τις 6 δόσεις εννοώ) να παίρνει 1% κάθε μήνα, παρά 500Ε extra σωστά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα έχω διαβάσει απλά έχω διάφορες περιπτώσεις και ήρθαν όλοι μαζί τελευταία στιγμή και έχω λίγο μπερδευτεί.

Σκέφτομαι ότι καλύτερο είναι να το δηλώσω τώρα και ακόμα και να μην πληρώσει ο πελάτης το πρόστιμο αμέσως(τις 6 δόσεις εννοώ) να παίρνει 1% κάθε μήνα, παρά 500Ε extra σωστά?

σωστα.μετα θα πρεπει να κανεις νεες δηλωσεις 4178,συμψηφισμους,νεες κουβεντες με πελατη,μπορει να μην υπαρχουν τα νεα λεφτα για παραβολα κ.τ.λ.

κανε καλυτερα τωρα τις μεταφορες

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο που παρατηρησα τωρα που ξανακοιταζα τις δηλωσεις ειναι οτι ΑΝ ΔΕΝ ΑΛΛαξεις Τ.Μ 

 

ΟΤΙ και αν αλλαξεις το προστιμο δεν αλλαζει...

 

σε μια περιπτωση μουχε ξεφυγει η τιμη ζωνης και ειχα με 4014 μικροτερη ενω ο ΔΡΟΜΟΣ ΗΤΑΝ ΓΡΑΜΜΙΚΟΣ

 

με την μεταφορα αλλαξα και την ΤΖ προς τα πανω αλλα το προστιμο ΣΤΑΘΕΡΟ στα παλια δεδομενα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα αποθήκευση. Νομίζω όμως ότι κατάλαβα ίσως τι έγινε... επειδή τα τετραγωνικά είναι ίδια με 4014 και αλλάζει μόνο ο συντελεστής( υπέρβαση ύψους) ίσως θεωρεί το πρόστιμο το ίδιο και γι αυτο το πάει σε οριστική.

Έτσι είναι, λύθηκε το μυστήριο!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και αν κάνεις τους βοηθητικούς χώρους κύριους δεν αλλάζει το πρόστιμο????

 

 

εκει ΑΛΛΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ !!!  γιατι αλλαζει ΠΕΔΙΟ τα Τ.Μ

 

 

απο μεταφορα δηλωσεων αλλαξα υπερβασεις δομησης,  παλαιοτητα (ταφερα ολα μετα το 2004 μην μπλεκω με τις ΥΔ αφου δεν αλλαζει το προστιμο)  και το προστιμο δεν αλλαξε

Edited by akius
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

εκει ΑΛΛΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ !!!  γιατι αλλαζει ΠΕΔΙΟ τα Τ.Μ

 

 

απο μεταφορα δηλωσεων αλλαξα υπερβασεις δομησης,  παλαιοτητα (ταφερα ολα μετα το 2004 μην μπλεκω με τις ΥΔ αφου δεν αλλαζει το προστιμο)  και το προστιμο δεν αλλαξε

δεχομαι ολα αυτα που λες.

βλεπεις καμια συνταγματικοτητα σε ολα αυτα ομως?

αρα ο αντισυνταγματικος 4014 ζει και βασιλευει

Edited by pantsel
Link to comment
Share on other sites

Στον 4014 όσο μια δήλωση ήταν σε προσωρινή υπαγωγή μπορούσαμε να κάνουμε όσες αλλαγές θέλαμε και πατώντας υποβολή παραμέναμε σε προσωρινή υπαγωγή. Για να πάει από προσωρινή σε ολοκληρωμένη υπαγωγή έπρεπε να πατηθεί υποβολή χωρίς να έχουν γίνει αλλαγές. Αυτό δεν ισχύει δηλαδή στον 4178? :shock:

 

 

Έτσι μου συνέβει γι αυτό και ρώτησα εδώ.

Ας γράψει και κάποιος άλλος την εμπειρία του...

 

Σε κατάσταση ΥΠΑΓΩΓΗΣ μπορούμε να κάνουμε όσες αλλαγές θέλουμε και κάθε φορά να μεταβάλλεται το δοσολόγιο. Όπως παλιά δηλ.

Δοκιμασμένο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σε κατάσταση ΥΠΑΓΩΓΗΣ μπορούμε να κάνουμε όσες αλλαγές θέλουμε και κάθε φορά να μεταβάλλεται το δοσολόγιο. Όπως παλιά δηλ.

Δοκιμασμένο.

συμφωνω.απλως στην περιπτωση της σεβαστης,δεν αλλαζε το προστιμο.τα τετραγωνικα μεινανε τα ιδια,αρα το προστιμο παρα την υπερβαση υψους μενει το ιδιο,οποτε δεν εκανε επαναυπολογισμο

+1

Edited by pantsel
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.