Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Ε ναι...

 

Αυτό λέω.

 

Μετέφερα τη δήλωση,αύξησα τους συντελεστές, πληρώθηκε το ανταποδοτικό, προχώρησα σε υπαγωγή, έβγαλε δόσεις, πάω να μειώσω τη μία παράβαση και

 

1) όταν πατάω υποβολή μου ζητάει να πάω σε οριστική χωρίς να μειώσει το πρόστιμο κατά 500

 

2) οταν παταω υποβολη με τους παλιούς συντελεστες και μειωμενη τη μια παραβαση, μου υπολογιζει το πρόστιμο απλά μειούμενο κατά 500 ευρώ χωρίς να ζητάει την οριστική

Το θέμα είναι αν το πατήσω και παω μετα και αυξησω τους συντελεστες τι μπορει να γινει

 

3) Αν προσθεσω ενα τμ ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ, με αυξημενους συντελεστες και μειωμένη παράβαση, πατώντας υποβολή επανυπολογιζει ΟΛΟ το προστιμο με τους μεγαλους συτνελεστες μείον την παραβαση και χωρις να ζητάει να παω σε οριστικη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπόψην, συνάδελφος έκανε ΧΘΕΣ (10/2) νέα δήλωση 4178 για να ενταχθεί στο β' εξάμηνο του νόμου και το σύστημα της έβγαλε 102 δόσεις με τις 6 πρώτες να λήγουν την ίδια μέρα! Επικοινώνησε με το ΤΕΕ και της έλεγαν ότι υπάρχει πρόβλημα με το σύστημα και ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα γιατί δεν υπάρχει τεχνική υποστήριξη. Αλληλούια!

Επαναφέρω το παραπάνω που είχα ποστάρει πριν 2 εβδομάδες. Μίλησα πριν με τη συνάδελφο και μου είπε ότι η δήλωση παραμένει έτσι, με τις 102 δόσεις. Τώρα πρόκειται να κάνει και άλλη μία δήλωση που θα πάει με δόσεις και δεν ξέρει αν έχει διορθωθεί το πρόβλημα αυτή τη φορά και θα βγουν 84 ή πάλι 102. Έχει ρίξει κανείς πρόσφατα νέα δήλωση με δόσεις? Βγάζει κανονικά τις 84?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με μεταφορά στις 10/2 κι ενώ μου έβγαζε μετά την πληρωμή του τεε, ως ημερομηνια πληρωμης δόσεων τις 10/2/2014, σήμερα που μπήκα είδα ότι το διόρθωσαν.

 

Δε ξέρω αν έγινε από μονο του ή από τα mail που τους έστειλα.

 

image.png

image.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, ο πελάτης μου πήγε να πληρώσει τη δόση του κ του είπανε ότι δεν μπορεί πρέπει να μπει στο ν.4178, ήρθε έκανα τη μεταφορά αλλά δεν μου  βγάζει καινούριους κωδικούς τι κάνω τώρα ?? μόνο το ανταποδοτικό έβγαλε!!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.