Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Και εφόσον πληρούν φυσικά και το ύψος....Φυσικά και θα προσαρμόσεις το 1 Φ.Κ. των αποθυκών σε 2 Φ.Κ. ώστε κ\να μπορέσεις να δικαιολογήσεις την κατ.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορείς να προσθέσεις και να αφαιρέσεις φύλλα καταγραφής. Στην περιπτωση σου θα βάλεις ενα φύλλο καταγραφής με 1 παράβαση της κατηγοριας 3. Βέβαια υπάρχει και η άποψη 2 παραβάσεις της κατηγοριας 3.

Link to comment
Share on other sites

Σε δήλωση με τον 4014 ήρθε εξώδικο στον πελάτη μου (ισόγειο όροφος) από τον γείτονα (πρώτος όροφος). Έγινε τότε τακτοποίηση αυθαιρεσιών στον ακάλυπτο χώρο της οικοδομής με υ.δ. συναίνεσης του γείτονα και παραίτησης του από κάθε δικαίωμα χρήσης των χώρων αυτών.

Τώρα για την μεταφορά της δήλωσης στον 4178 θα πρέπει να ξαναζητήσω την συναίνεση του συνιδιοκτήτη (πράγμα που δεν γίνεται) ή μπορώ να χρησιμοποιήσω την προηγούμενη που αναφέρεται όμως στον 4014?

 

Υ.Γ.: πρόκειται για εργατικές κατοικίες.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλημέρα

Κατά τη μεταφορά δήλωσης απο τον 4014 στον 4178, για την οποία έιχε πληρωθεί παράβολο 500 ευρώ, πρόσθεσα φύλλα καταγραφής που έχουν να κάνουν με υπέρβαση ύψους, χωρίς υπέρβαση δόμησης.

Όταν επιλέγω υποβολή δήλωσης απο αρχική υποβολή σε προσωρινή μου βγάζει μήνυμα οτι το νέο παράβολο είναι 2000 ευρώ. Αν το προχωρήσω θα μου ζητήσει να πληρωθεί εκ νέου παράβολο 2000 ευρώ ή η διαφορά των παραβόλων (2000-1500=500) ή τίποτα?

Μήπως πρέπει να κάνω υποβολή σε προσωρινή υπαγωγή πριν την πρόσθεση φύλλων καταγραφής?

Διότι το συνολικό πρόστιμο είναι 900 ευρώ και μου ζητάει παράβολο 2000.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την υπουργική απόφαση διαδικασία ηλεκτρονικής υποβολής κτλ, άρθρο 1 παρ. 2 η κατάσταση αρχικής υποβολής είναι δήλωση πρόθεσης υπαγωγής και ελέγχεται ως προς την αλήθεια των δηλούμενων στοιχείων. Προσοχή λοιπόν.

Edited by jja
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ μόνο ένα έχω να συμπληρώσω: "Όλα τα συστήματα είναι φτιαγμένα κατά τέτοιον τρόπο έτσι ώστε να κοροϊδεύονται"!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.