Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Για να τα ξεχάσουμε θα πρέπει να υπάρχει η σχετική διαδικασία. Αν επιτρέπεται το άνοιγμα νέου λογαριασμού στον οποίο θα μεταφέρεις τα λεφτά οκ. Λογικά θα επιτρέπεται.

Edited by georgios_m
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορεί να πληρωθεί μέσω Internet banking φίλου ή θα υπάρξει πρόβλημα σε τυχόν "έλεγχο" να δικαιολογήσει γιατί πλήρωσε λογαριασμό άλλου μηχανικού?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και η μεταφορά χρημάτων δεν είναι δωρεαν απο πειραιώς πχ που έτυχα ένας πελάτης πλήρωσε 12€! Δεν ξέρω τι ποσό και σε τι λογαριασμό μετέφερε αλλά ήταν για πληρωμή στεγαστικού οπότε λογικά τριψήφιο θα ήταν...

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν εχω πληρωσει τετοιο ποσο.

Γυρω στο 1-2Ε ειναι.

Απο Αγγλια που μου εκαναν μεταφορα, πληρωσε ο καταθετης 6Ε και εγω 4Ε.

Απο paypal για να κανεις μεταφορα σε λογαριασμο εσωτερικου, πληρωνεις 4Ε για καθε μεταφορα ανεξαρτητως ποσου.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ερώτηση, πολύ δύσκολη απάντηση. Για αυτό το εξάμηνο έχω μιας και το μισό ήμουν μισθωτός οπότε το πλήρωναν άλλοι. Αλλά αν ζητηθεί και το Β εξάμηνο εντός του 2014 (πιστεύω να πάει Δεκέμβριο) το βλέπω από δύσκολο έως αδύνατο για τους περισσότερους να πληρώσουν 2 ειδοποιητήρια σε 4 μήνες... (μην ξεχνάτε στο ίδιο διάστημα θα έρθουν εφορία, ενφια κτλ...). Και από δουλειές άστα να πάνε...

 

Το ακόμα πιο αστείο είναι να έχεις διακανονισμό που τρέχει για παλαιότερα χρέη, οπότε να πρέπει αυτά όλα που αναφέρεις να τα πληρώσεις εντελώς στην ώρα τους προκειμένου να τον διατηρήσεις, και να είσαι και στο μήνα σου για να γεννήσεις, για να πάρεις από το ΤΣΜΕΔΕ το εκπληκτικό επίδομα λοχείας των 4 Χ 200 = 800€. Κι αυτό τη στιγμή που δεν θα μπορείς για 2-3 μήνες να αναλάβεις ούτε κι αυτές τις απειροελάχιστες δουλίτσες που σου αναλογούν. Μαγεία.  :mrgreen:

 

To e-banking της ΕΤΕ έχει κανονικά δυνατότητα πληρωμής για ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ... Φροντίζουν για μας, μην είστε αχάριστοι. :)

Edited by uptight
Link to comment
Share on other sites

Κάποια σκέψη για το 863

 

Νομίζω πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Κι αν υπάρξει μάλλον θα σχετίζεται με τη μεταφορά του ποσού στο λογαριασμό του φίλου, παρά στην εξόφληση των εισφορών.

 

 

Η προμήθεια στο e-banking είναι μικρότερη από αυτή του κλασικού συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Κι αν υπάρξει μάλλον θα σχετίζεται με τη μεταφορά του ποσού στο λογαριασμό του φίλου

 

Και εγώ σε αυτό θεωρώ ότι μπορεί να υπάρξει πρόβλημα γιατί μπορεί να θεωρηθεί σαν μαύρο χρήμα απο τον έναν μηχανικό στον άλλον.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.