Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όλοι γκρινιάζουν αλλά τελικά σπεύδουν να πληρώσουν τον ΕΦΚΑ 8-10 μέρες πριν την λήξη της προθεσμίας!

Συζητάμε για τρόπους πληρωμής αντί για τρόπους άρνησης μαζικά.

Θα μπορούσαμε να συζητήσουμε πως θα γίνει αυτό με ενδεχόμενη νομική υποστήριξη.

Περαστικά μας!

 

Πολλοί από εμάς είμαστε με ρυθμίσεις. Οσο κι αν εξοργιζόμαστε, μας εχουν δεμένα τα χέρια. Εχω βιώσει κατασχεση απο την εφορία για λάθος δικό τους από τον Γιανη για να έχει να ταισει κατά την περήφανη διαπραγμάτευση. Είμαι στα δικαστήρια με συγγενείς για αυτό τον λόγο. Τρέμω όταν είναι πληρωμές από ΕΛΚΕ να μην περνάνε κάποιο όριο για να μην μου ζητάνε φορολογική ή ασφαλιστική ενημερότητα. Τι ακριβώς να κάνουμε? Ας κατέβει κάτι συλλογικά νομικά και να παίξουμε μπάλα. Να σταματήσουμε να πληρώνουμε? Νομίζεις ότι δεν θα σου τα παρουν? Γελαστηκες...

 

Ας προσέχουμε την επόμενη φορά που βάζουμε τις ψήφους μας, ιδεοληπτικους κρατιστές μια ζωή διαλέγουμε, καλά να πάθουμε.

Edited by Baudolino
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μόλις μίλησα τηλεφωνικά με το ebanking της πειραιώς. Πλήρωσα πριν λίγες μέρες. Μου είπαν ότι η πληρωμή μου έγινε κανονικά και αναζητώντας την συναλλαγή, μου επιβεβαίωσαν ότι τα χρήματα στάλθηκαν την ίδια μέρα στο ταμείο. από εκεί και πέρα είναι ζήτημα εφκα να ενημερώσει την ηλεκτρονική μας καρτέλα. η υπάλληλος με διαβεβαίωσε ότι γίνονται κανονικά πληρωμές εφκα (της ανέφερα ότι ανήκω στο πρώην εταα-τσμεδε). επιβεβαιώνω ότι υπάρχει προμήθεια 0,50 μέσω ebanking. αν έχω ενημέρωση από εφκα θα ενημερώσω. 

Edited by pirsogiannis
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραια οποτε λυθηκε το θεμα με την αναγραφη στο ebanking της Πειραιως της προειδοποιησης-ενημερωσης οταν πηγαίνουμε να πληρωσουμε με ebanking.

Μενει η επιβεβαιωση γενικοτερα απο τον ΕΦΚΑ πως βλέπουμε οτι οντως ελαβαν την πληρωμη απο οποιαδηποτε τράπεζα.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Ερχονται τα ειδοποιητήρια οσων εχουν παραλληλη ασφαλιση.

http://www.pantelisco.com/site/index.php/component/content/article?id=5646

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Πού είναι τα ειδοποιητήρια; ΟΕΟ;;; :confused:

Edited by dimitrispsi
Link to comment
Share on other sites

Πανο,

Ουτε και αυτοι δεν ξερουΝ(Μ)ε αν βλεπουΝ(Μ)ε!!

Με οποιο συνδυασμο θες.

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Edited by georgegaleos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια στο ΕΦΚΑ όπως την Παρασκευή - ελπίζω να σβήσει γρήγορα. (Στοιχεία ληξιπρόθεσμων οφειλών μη διαθέσιμα αυτή τη στιγμή, παρακαλούμε δοκιμάστε αργότερα).

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια στο ΕΦΚΑ όπως την Παρασκευή - ελπίζω να σβήσει γρήγορα. (Στοιχεία ληξιπρόθεσμων οφειλών μη διαθέσιμα αυτή τη στιγμή, παρακαλούμε δοκιμάστε αργότερα).

...και το ξαναεσβησαν ΕΛΕΟΣ ΠΟΙΟΣ Μ..... ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΑ ΚΟΥΜΠΑΚΙΑ ΠΙΑ???

 

edit: και ξανα τα ίδια...

2ο edit: το ξανασβησαν. Οχι, θελω να δω ΠΟΣΟ θα το πανε.

Edited by Baudolino
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.