Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Τα έχεις μπερδέψει... Αν κλείσεις βιβλία συνεχίζεις να πληρώνεις εισφορές όπως κάποιος που δεν έχει κάνει ποτέ του έναρξη και είναι πχ άνεργος μηχανικός.. Έχεις δεν έχεις δουλειά

Φυσικά ισχύει ότι αν θέλεις πάλι κάποια στιγμή να τα ξανανοιξεις δεν δίνεις εξετάσεις στο ΤΕΕ αφού συνεχίζεις να είσαι μέλος όλο αυτό το διάστημα.

Για να μην πληρώνεις απολύτως τίποτα μόνο με διαγραφή από ΤΕΕ-ΤΣΜΕΔΕ

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Αυτο το τελευταιο εννουσα .. Αν κανω διαγραφη κ καποια στιγμη θελησω να ξαναγραφτω ξανα θα δωσω εξετασεις για ασκ.επαγ.?? Κ ολο αυτο το καιρο που δεν πληρωνα οταν γραφτω στο τσμεδε θα πληρωσω ολο το διαστημα που δεν ασκουσα το επαγγελμα??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ισχύουν όλα αυτά που λες. Δεν ξαναδίνεις εξετάσεις και όταν ξαναγραφτείς πληρώνεις από την στιγμή που ξαναγράφτηκες. Μόνο εάν το επιλέξεις πληρώνεις αναδρομικά. Ρώτα στο τοπικό ΤΕΕ και ΤΣΜΕΔΕ της περιοχής σου. 

Edited by jja
Link to comment
Share on other sites

Ίκαρε, αυτό που ρωτάω είναι τι γίνεται αν κάποιος διαγραφεί σπό το ΤΕΕ και θελήσει να επανέγραφεί. Όχι αν απλώς κλείσει τα βιβλία στην ΔΟΥ.

Πανο με πρόλαβε ο συνάδελφος. Νομίζω υπήρχε και μια διάταξη από το ΤΕΕ για "πάγωμα" επαγγέλματος για 2-3 χρόνια αλλα δεν ξέρω αν περπάτησε...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nα κανω μια ερωτηση μ ειχε ερθει 2 φοερς ειδοποιησ για τις 2 τελευταιες συνδρομες ΤΕΕ κ δεν τις πληρωσα κ εχω πεταξει το χαρτι υπαρχιε κατι αντιστοιχο του σαιτ του ΤΣΙΜΕΔΕ π μπορω να πληρωσω ονλαιν κ να δω το ποσο π χρωσταω?

Link to comment
Share on other sites

Μολις μπηκα για μενα δεν εχει τιποτα. Αλλα για τις γυναικας μου 767 ευρω παδια εγκαφαλικο τι θα κανω. Καπου εκει ειμαι και εγω.....

βαλε ενα 50ρικο και βλέπουμε.......

Link to comment
Share on other sites

βαλε ενα 50ρικο και βλέπουμε.......

αν βάλω 50αρικο μαλλον θα χασω τις 100 δοσεις...την αλλη βδομαδα κλεινω βιβλια

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι μαλλον το μπλεξατε λιγο.....

 

Οι 100 δοσεις ειναι για οφειλες ΤΣΜΕΔΕ...

 

Οι οφειλες ΤΕΕ δεν εχουν 100 δοσεις (απ´ οτι ξερω τουλαχιστον)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.