Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άμα πληρώσω με ebanking εθνικής στις 28; Μεχρι τώρα πλήρωνα την τελευταία μέρα με αυτόν τον τροπο ουδέποτε είχα πρόβλημα

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο οπισθόφυλλο του ειδοποιητηρίου αναφέρει:

 

"Σύμφωνα με την αρ. Φ80000/οικ.60298/1472/23-12-2016 Υ.Α. ΥΠ.Ε.Κ.Α.Α. από 1/1/2017 η καταβολή ασφαλιστικών εισφορών πραγματοποιείται μηνιαία με καταληκτική ημερομηνία εμπρόθεσμης πληρωμής την τελευταία εργάσιμη μέρα του επόμενου μήνα.

Σε περίπτωση μη εμπρόθεσμης καταβολής, οι εισφορές επιβαρύνονται με τις νόμιμες προσαυξήσεις (Ν.4158/13)"

 

Θες να 'σαι ο πρωτος που θα το τεστάρει με το νέο ταμείο !!!! ??

 

υ.γ. Η Φ80000/οικ.60298/1472/23-12-2016 δεν αναφέρει τίποτα περισσότερο.

Φ80000_οικ.60298_1472_23-12-2016.pdf

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

"Εντός του προσεχούς διαστήματος θα εκδοθεί σχετική ανακοίνωση σχετικά με τον τρόπο υπολογισμού και καταβολής των εισφορών."

Αυτή είναι η απάντηση που μου έδωσαν από το ενιαίο ταμείο επικουρικής και εφάπαξ σήμερα στο μήνυμα που τους έστειλα

 

 

"Παρακαλώ όπως με ενημερώσετε για το πότε θα εκδοθούν ειδοποιητήρια για τις εισφορές επικουρικής και εφάπαξ. Είμαι πρώην ασφαλισμένος του ΕΤΑΑ πρώην ΤΣΜΕΔΕ.

Επίσης πως μπορώ να εισέλθω στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες (εννοώ πως θα εκδώσω ηλεκτρονικά κωδικούς εισαγωγής στο ηλεκτρονικό σύστημα του ταμείου).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων."

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nikosniki
Link to comment
Share on other sites

Εχω στειλει κι εγω σχετικο αλλα στον ΕΦΚΑ.

Να δουμε μηπως απαντησουν επίσημα κατι σοβαρο.

Εστω αυτο που ειπαν προφορικά.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Και για να έχουμε καλό ρώτημα, άντε και το πλήρωσες... εμφανίζεται άραγες κάτι στα κουτάκια? Λέει π.χ. ότι η τρεχουσα εισφορα γίνεται μηδεν? 
Ας μας πει καποιος αν εχει πληρώσει...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουμε κι εμείς που ακόμα δεν έχει αναρτηθεί τίποτα στο λογαριασμό μας... :D

 

Λέτε όσοι μέχρι πριν 2 μηνες πληρώναμε και δεν μπήκαμε σε ρύθμιση, τώρα να μην πληρώσουμε τίποτα; Όλα κερασμένα; :P

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα μας το πει κάποιος που πληρωσε αυτο το ειδοποιητηριο (δεν ειχε εκκρεμότητες) σν μπορει να εκδοσει ασφαλιστική ενημερότητα και με τι διάρκεια.

Βεβαια σπο την άλλη οποιος δεν είχε εκκρεμότητες με το προηγούμενο του εβγαζε ενημεροτητα μεχρι 30/6, και τετοια δίνει και τώρα σν δεν εχεις εκκρεμότητες και δεν εχεις πληρωσει τον ΕΦΚΑ.

 

Η λογικη παντως λεει οτι εφοσον είναι δικο τους φάουλ η μη δυνατότητα πληρωμης, θα δινεται εφόσον εισαι οκ.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Οπως προείπα, και σε μένα βγάζει ασφαλιστική ενημερότητα απ'το εταα, μέχρι 30/6/17.

 

Εχω πληρώσει κανονικά το Β'2016 ειδοπ. ΟΜΩΣ χωρις τις προσαυξήσεις τα 240ε, νομίζω. Ενω στο Α'2016 τα είχε κανονικά.

 

Ουτε στο σαιτ του εταα βγάζει 2ο ειδοποιητήριο οπως μου λέγαν οι συνάδελφοι, ουτε εχει αναρτηθεί κάτι στο ΕΦΚΑ

 

Τι διάολο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.