Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι αρχεία ζητά το Buildingcert;


karmagos

Recommended Posts

Φωτογραφία σε μορφή jpeg, με μέγιστο μέγεθος αρχείου τα 300KB, τοπογραφικό διάγραμμα ή τοπογραφικό σκαρίφημα επίσης σε μορφή jpeg, με μέγιστο μέγεθος αρχείου το 1MB και βέβαια το αρχείο της ενεργειακής επιθεώρησης σε μορφή xml. Αυτά και μόνο. Α ναι, τα ονόματα των αρχείων να είναι με λατινικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Τα ονοματα των αρχειων σε ολα τα πιστοποιητικα που εχω βγαλει τα εχω με ελληνικους χαρακτηρες και δε μου δημιουργησε το παραμικρο προβλημα...

Απλως δεν αναγνωριζει τη γλωσσα και χαλαει η κωδικοποιηση αλλα προβλημα αλλο πουθενα...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό, δεν το ήξερα. Είχα δει την πρώτη φορά που μου τα έκανε ...κινέζικα και το φοβήθηκα, γι' αυτό τα κάνω με λατινικά. Οπότε κανένα πρόβλημα. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφία σε μορφή jpeg, με μέγιστο μέγεθος αρχείου τα 300KB, τοπογραφικό διάγραμμα ή τοπογραφικό σκαρίφημα επίσης σε μορφή jpeg, με μέγιστο μέγεθος αρχείου το 1MB και βέβαια το αρχείο της ενεργειακής επιθεώρησης σε μορφή xml. Αυτά και μόνο. Α ναι, τα ονόματα των αρχείων να είναι με λατινικούς χαρακτήρες.

 

ρε παιδια συγγώμη, αλλά γιατί όλοι οι εν. επ. ζητάνε αντίγραφο τίτλο ιδιοκτησίας,άδεια πολεοδομιας, κτηματολόγιο κτλπ, αντι να τους πεις απλά τους αριθμους;

Edited by karmagos
Link to comment
Share on other sites

Για να τα έχουμε στο αρχείο μας. Κι επιπλέον μπορεί να σου τους πουν λάθος.

για πιό λόγο να έχω αρχέιο; ότι χρειάζεται ζηταται απο το building cert! Συγγνώμη που ρωτάω αλλά τώρα ξεκινάω και δε τα γνωρίζω καλα!

Link to comment
Share on other sites

Θες να σου βγαλω μια φωτογραφια με μια βιβλιοθηκη τοιχου 2,10Χ1,30 που την εχω φισκαρισμενη με αρχεια ΠΕΑ?

Κρατα αρχειο, χειρογραφο και ηλεκτρονικο.

Ολο και καπου θα σου χρειαστει, σου μιλαω εκ πειρας...

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι θα σου πουν σωστά τον αριθμό κτηματολογίου, τον άριθμό Ο.Α. και τον αριθμό ιδιοκτησίας, εάν δεν τα δεις γραμμένα με τα ίδια σου τα μάτια;

άντε πες μετά σαν δικαιολογία ότι μου τα είπε λάθος ο πελάτης

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι θα σου πουν σωστά τον αριθμό κτηματολογίου, τον άριθμό Ο.Α. και τον αριθμό ιδιοκτησίας, εάν δεν τα δεις γραμμένα με τα ίδια σου τα μάτια;

άντε πες μετά σαν δικαιολογία ότι μου τα είπε λάθος ο πελάτης

και ο τίτλος ιδιοκτησίας ειναι καλό να υπάρχει στο αρχέιο;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.