Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι αρχεία ζητά το Buildingcert;


karmagos

Recommended Posts

@karmagos

Μια παράκληση. Μην κάνεις παράθεση του προηγούμενου μηνύματος. δεν εχει νόημα και παράλληλα επιβαρύνεις το φόρουμ τσάμπα και βερεσέ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχείο δεν έχω κρατήσει ποτέ.....Οταν έχεις έδρα το σπίτι δεν χωρούν πολλά πολλά... Οτι υπάρχει στο pc έτσι για το και καλά...

Link to comment
Share on other sites

Τον αριθμο της ΟΑ συνηθως το διασταυρωνω στην πολεοδομια, αν και συνηθως δεν τον ξερουν...

Το κτηματολογιο το εμπιστευομαι που θα μου το πουν, στην τελικη πολλες φορες το παιρνω απο την υπηρεσια τηλεφωνικα...

Τι να κανω? Να μην τους εμπιστευτω κι αυτους και να παω να παρω το εντυπο...? Αλλη δουλεια δεν εχουμε...

Τον αριθμο της ιδιοκτησιας, οταν δεν εχω συμβολαια, κτηματολογια κλπ, τον παιρνω απο την αριθμηση των σχεδιων που εχω στα χερια μου. Συνηθως συμπιπτει με την αριθμηση της διανομης...

 

Ενταξει και στην τελικη και λαθος να γινει, οκ, μεσα στο παιχνιδι ειναι...

Σιγα μην καταλαβει κανενας πως εγραψες λαθος κτηματολογιο στο buildingcert... Ψυλλο στα αχυρα...

Link to comment
Share on other sites

Για το ΚΑΕΚ μη παίρνεις όρκο ότι είναι μικρής σημασίας στοιχείο.

Οταν θα προσπαθήσουν να κάνουν 1-1 αντιστοίχιση στη βάση δεδομένων τους, το ΚΑΕΚ θα χρησιμοποιήσουν.

Τότε θα γίνει το έλα να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα προσπαθήσει μία δύο φορές στην αρχή αλλά τηλεφωνικά δεν έδιναν τπτ :P

 

Το κτηματολογιο το εμπιστευομαι που θα μου το πουν, στην τελικη πολλες φορες το παιρνω απο την υπηρεσια τηλεφωνικα...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περάσει ο ιδιοκτήτης από τον πάγκο για το χαρτόσημο.

Παλιά κι εδώ δίνανε αλλά κάποια στιγμή το κόψανε το τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα προσπαθήσει μία δύο φορές στην αρχή αλλά τηλεφωνικά δεν έδιναν τπτ :P

 

 

εγώ επειδή έχω ωραία φωνή συνήθως τις ψήνω  :mrgreen:

 

 

πάντως έχω πάρει κάτι τέτοιο από τα Lidl που τα χε προσφορά μια δόση, και με έχουν βολέψει πάρα πολύ

Edited by AristidisZ
Link to comment
Share on other sites

Οσοι δημοι εχουν ολοκληρωμενη κτηματογραφηση ειτε την 1η αναρτηση και τα οικοπεδα εχουν ΚΑΕΚ, το παιρνουμε και τηλεφωνικως... Το δινουν

Μονον ο δημος Θεσσαλονικης λογω φορτου εργασιας δε στα δινει και πρεπει να παει καποιος απο εκει να δει στα βιβλια ειτε να το αιτηθει με την ταυτοτητα του ο ιδιοκτητης

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.