Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νομιμοποίηση καμινάδας


NNNNN

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.
ΕΧΩ ΕΝΑ ΝΕΟΔΜΗΤΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΣΕ ΤΕΤΡΑΩΡΟΦΗ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΖΑΚΙ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΕ ΣΤΗ ΠΡΟΣΟΨΗ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΟΡΟΦΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΜΟΥ ΕΩΣ ΤΟ ΔΩΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ.ΔΕΝ ΚΑΤΟΙΚΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΙΟΤΙ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΔΟΜΗ ΣΤΗ ΜΕΣΗ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ(ΘΕΛΕΙ ΚΑΥΣΤΗΡΑ ΚΑΙ ΡΕΥΜΑ Η ΟΙΚΟΔΟΜΗ).
ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΟΙΚΟΠΕΔΟΥΧΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΜΟΥ(ΑΥΤΟΣ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΡΙΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ ΤΟΥ)ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΑΥΣΗ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΜΕ ΑΓΩΓΗ 2000euro ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΧΑΜΕΝΑ ΕΝΟΙΚΙΑ ΤΟΥ.
ΕΧΩ ΠΡΟΒΕΙ ΣΕ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΜΕΣΩ ΤΟΥ 40/14 ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΝΟΜΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΟΙΚΟΠΕΔΟΥΧΟΣ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ ΤΩΝ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ ΤΟΥ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ Η ΑΛΛΙΩΣ ΤΗΝ ΚΑΤΕΔΑΦΙΣΗ ΤΗΣ ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ.
ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΝΙΚΟΣ.


Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στους τίτλους των θεμάτων, όσο και στο κείμενο των δημοσιεύσεων. Χρησιμοποιείστε σας παρακαλώ την εντολή "Επεξεργασία" και διορθώστε.
Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
Γιάννης

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε, μην γράφετε μην κεφαλαία.

Μια ερώτηση μόνο, ο μηχανικός σας πώς έκανε τη νομιμοποίηση της καμινάδας με τον 4014? 

Έλαβε υπεύθυνες δηλώσεις συναίνεσης για τη νομιμοποίηση από τους υπόλοιπους συνιδιοκτήτες όπως όριζε ο νόμος ή προχώρησε μόνο με τη δική σας εξουσιοδότηση?

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!συγχωρεστε με για τα κεφάλαια δεν το γνώριζα!ο μηχανικός δεν εχει από κανέναν υπεύθυνη δήλωση,συγκεκριμένα ο μηχανικός ειναι της συγκεκριμένης οικοδομής και τον βρήκα και τον ρώτησα εαν μπορω να την νομιμοποιήσω και μου απάντησε και βέβαια χωρίς να μου πει ότι χρειάζομαι τη συναίνεση όλων,απλά κατέβαλα τα παράβολα και προχώρησε τη διαδικασία!το πρόβλημα ειναι ότι η άδεια ειναι στο όνομα του οικοπεδούχου ο οποίος μου εχει κάνει την καταγγελία στην αρμόδια αρχή!δυστυχως έχω μπλέξει άσχημα τώρα και πληρώνω και δάνειο και δεν έχω και σπίτι γιατι δεν εχει ρεύμα και αναγκάζομαι να ενοικιάζω αυτή τη στιγμή!μου προτείνετε κάτι η να προβώ σε άμεση κατεδάφιση της καπνοδόχου,ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εσείς έχετε αγοράσει το διαμέρισμα? Έχετε τίτλους στα χέρια σας, συμβόλαια όλα όπως πρέπει?

Επίσης, η καμινάδα πότε κατασκευάστηκε, πριν ή μετά τον Ιούλιο του 2011?

 

Μάλλον έχουμε και λέμε :

- μια δήλωση του 4014 η οποία είναι άκυρη και 500 ευρώ παράβολο (+ προφανώς αμοιβή μηχανικού) που πήγαν στον κουβά,

- μια αυθαιρεσία που δεν έχει νομιμοποιηθεί,

- μια συναίνεση για μελλοντική νομιμοποίηση ή αναθεώρηση ή οτιδήποτε άλλο η οποία δύσκολα θα δοθεί όπως αντιλαμβάνομαι

- ένα μηχανικό που έκανε τακτοποίηση φάντασμα

 

άρα ? ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!εχω τα παντα στα χέρια με απόλυτη νομιμότητα!
ο μηχανικός και το πρόστιμο μου 1270 ευρώ για τη νομιμοποίηση και είμαι ακόμα εκτεθειμένος!

 

..επίσης ξέχασα να σας αναφέρω ότι η καμινάδα κατασκευάστηκε πριν το μαιο του 2011!

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι η νομιμοποίηση με τον 4014 είναι άκυρη και αδίκως κάνατε έξοδα σε παράβολα-πρόστιμα-αμοιβές μηχανικού.

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι!εδω ο μηχανικός μου είπε ότι θα μου νομιμοποιήσει την καμινάδα με τον καινούργιο νομό με πλειοψηφία χωρίς να με ρωτήσει αν εχω!πιστεύεται ότι δεν υπάρχει τρόπος να διατήρησω την καμινάδα μου;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.