Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γίνεται σήμερα ρύθμιση οφειλών; Δεκέμβριος 2013


dimitris2244

Recommended Posts

Χρειάζεσαι : Φορολογική Ενημερότητα, Ταυτότητα, Τραπεζικό Λογαριασμό.

 

Αφού κάνεις το deal, πηγαίνεις στην τράπεζα, κάνεις πάγια εντολή εξόφλησης.

Ξαναγυρνάς ΤΣΜΕΔΕ με την πάγια εντολή, και παίρνεις Ασφαλιστική Ενημερότητα και σφραγίζεις βιβλιάριο.

Αυτά τα τελευταία δε ξέρω αν γίνονται άμεσα.

 

Φορολογική ενημερότητα δεν μου ζήτησαν καθόλου....

 

Πλήρωσα ντούκου 3 μήνες του 13 το υπόλοιπο του 13 σε 12 δόσεις και ότι είχα χρωστούμενα πριν το 2013 τα έβαλα σε 48 δόσεις.....

 

Αφού λοιπόν πληρώσεις τα ντούκου στο ταμείο, σου βγάζει τη λίστα με τις δόσεις και πας τράπεζα. Σε 7 μέρες θα πρέπει να έχεις κάνει την εντολή πληρωμής και να έχεις πληρώσει στην τράπεζα την πρώτη δόση! Μετά, από 3 μέρες (εργάσιμες) πας και παίρνεις ασφαλιστική ενημερότητα και θεωρείς βιβλιάριο. Και τα 2 έχουν ισχύ 1μήνα. Κοινώς πληρωμή και θεώρηση.....

 

Φυσικά πρέπει εκτός των δόσεων να δίνεις κάθε φορά τις τρέχουσες αλλιώς πάπαλα ο διακανονισμός και δεν ξανακάνεις ποτέ εκτός αν αλλάξει ο νόμος....

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα ....

 

Δηλαδή κανά 600 ευρώ ντούκου και ότι βγάλουν οι δώσεις,

 

Για χειρότερα τα περίμενα !!!

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι.. Προσωπικά μου βγήκε ντούκου κάπου 620 και η δοση (σούμα 2 ρυθμίσεις που τρέχουν ταυτόχρονα, η μια των 48 δόσεων και η άλλη των 12) 350€... Δηλαδή για εκκίνηση εδωσα 1070€..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.