Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλεκτρονική Υποβολή ΦΕΜ μέσω Taxisnet


Recommended Posts

Eπειδη δεν παρακολούθησα τη κουβέντα περί ηλεκτρονικής υποβολής ΦΕΜ.

 

Είναι υποχρεωτικό να το κάνουμε όλοι μας ή προαιρετικό; δηλαδή μπορούμε να πάμε κλασσικά στη ΔΟΥ και να το υποβάλλουμε κεί;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Συνάδελφοι,

Έβγαλα μόλις τώρα τον πρώτο κωδικό πληρωμής ο οποίος λήγει ...σήμερα. Θα πάω αύριο στην Εθνική να τον πληρώσω και θα ενημερώσω (πιθανή επιβάρυνση τόκων αν και αμφιβάλλω).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εισπράττεται πλέον από τις εφορίες!

 

Ιάσωνα 100%;  Εχω να υποβάλλω ενα ΦΕΜ για δημόσιο έργο κομμένου τπυ το Δεκέμβρη, με προθεσμία υποβολής 15/01.

 

Προ 2 εβδομάδων που΄μουν ΔΟΥ δεν μου'παν κάτι οι τενεκέδες περι ηλεκτρονικής υποβολής...Και ρώτησα επι τούτου πως οτ περιθώριο μου είναι μέχρι 15 Γενάρη.

 

Μόλις ανακάλυψα πως άλλαξαν οι κωδικοί μου του τάξις...Δε μπαίνει με τους παλιούς. Ο λογιστής μου πετάει αητο...

 

Υ.Γ. ωπα, μήπως τα μπέρδεψα; φόρο παρακράτησης ήθελα να πώ (3%). Τώρα είδα πως το τοπικ πρόκειται για οτ ΦΕΜ των μελετών μας, πχ 4% για τα τοπογραφικά αδειών.

Edited by Kane
Link to comment
Share on other sites

Πληρώθηκε σήμερα το πρωΐ κανονικά στην Τράπεζα χωρίς προσαυξήσεις. Τώρα αν μου έρθει από πουθενά κάποιος τόκος θα ενημερώσω εκ νέου. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τα μαζεύω και τα πληρώνω δύο - τρεις φορές το χρόνο όλα μαζί (όταν έχω λεφτά). Εκτός εξαιρετικών περιπτώσεων.

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Και γω ΙΑΣΟΝΑ μεχρι τωρα ετσι το εκανα.

Απλα γιατι βαριομουνα να παω στη ΔΟΥ.

 

Τωρα θα το πληρωνω αμεσως να μην το χρωσταω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.