Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλεκτρονική Υποβολή ΦΕΜ μέσω Taxisnet


Recommended Posts

Πληρωμή ΦΕΜ από τις 9/1 και ακόμα εμφανίζομαι χρεωστικός....
Πριν 10 μήνες τους είχα τηλεφωνήσει και μου είπαν πως θα ενημερωθεί κααααααααααάποια στιγμή. Τελικά πότε θα έρθει αυτή η στιγμή; Συνέβη και σε άλλους ή είμαι ο μόνος με τόση καθυστέρηση; Σε κάποιους βλέπω πως ενημερώθηκε το σύστημα μετά από μισό μήνα περίπου. Σε μένα κοντεύει μήνας και αρχίζω να ανησυχώ μήπως έγινε καμιά "στραβή" και χρωστάω ακόμα.

(Πλήρωσα την ίδια μέρα της οφειλής 9/1/14 μέσω e-banking της Εθνικής)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά να ρωτήσω το ΦΕΜ μέχρι πότε έχουμε προθεσμίες να το πληρώσουμε? μέχρι 2 μήνες αφού κοπεί η ΑΠΥ?? Η από τότε που βάζω π.χ. στο σύστημα των αυθαιρέτων των συμφωνηθείσα αμοιβή? (χωρίς να έχω κόψει ΑΠΥ ακόμη...)

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν υπάρχει.

Πλέον ούτε και στην παρακράτηση (το 300€ R.I.P.)

 

Ερώτησις: δηλαδή πλέον για οποιαδήποτε ΑΠΥ/ΤΠΥ προς επιτηδευματία, ανεξαρτήτως ποσού κάνουμε παρακράτηση 20% ;

 

Εάν δε τη κάνουμε, πόσο είναι το πρόστιμο;

 

Πάντως συνάδελφοι, το 20% είναι μεγάλο ποσό, ότι και να λέμε. Και το οτι συμψηφίζονται μετά απο ένα χρόνο, δε λέει τίποτα. Μειώνεις πολύ το κεφάλαιο κίνησης...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτησις: δηλαδή πλέον για οποιαδήποτε ΑΠΥ/ΤΠΥ προς επιτηδευματία, ανεξαρτήτως ποσού κάνουμε παρακράτηση 20% ;

 

Πλέον στους επιτηδευματίες κόβουμε μόνο ΤΠΥ και όχι ΑΠΥ

Ναί κάνουμε παρακράτηση από το πρώτο ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτησις: δηλαδή πλέον για οποιαδήποτε ΑΠΥ/ΤΠΥ προς επιτηδευματία, ανεξαρτήτως ποσού κάνουμε παρακράτηση 20% ;

 

Πλέον στους επιτηδευματίες κόβουμε μόνο ΤΠΥ και όχι ΑΠΥ

Ναί κάνουμε παρακράτηση από το πρώτο ευρώ.

???

Στο ΤΠΥ ή και στην ΑΠΥ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.