Μετάβαση στο περιεχόμενο

δαπάνη μόνωσης σε ημιτελείς πολυκατοικία


ALEXXA

Recommended Posts

Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω το εξής:

Είμαι ιδιοκτήτης μια διπλοκατοικίας στης οποίας μου ανήκει ο α όροφος. Η πολυκατοικία έχει δικαίωμα υψούν για άλλους δύο ορόφους οι οποίοι μέχρι σήμερα δεν έχουν χτιστεί. Στο δώμα του β ορόφου δεν έχει γίνει μόνωση από όταν κατασκευαζόταν η οικοδομή (δεδομένου ότι θα χτιζόταν ολόκληρη) επειδή υπάρχει πρόβλημα υγρασίας στο διαμέρισμα του β ορόφου θέλω να μου πείτε ποιος είναι υποχρεωμένος να πληρώσει τη μόνωση του β ορόφου;

Link to comment
Share on other sites

κλασσικο προβλημα πολυκατοικιας. εχει κρυο ο πρωτος απο τη πυλωτη αλλα ποιος θα πληρωσει τη μονωση της πυλωτης η αντιστροφα εχει υγρασιες ο τελευταιος οροφος αλλα ποιος θα πληρωσει τη στεγανοποιηση? αυτον στο πρωτο εφοσον εχει  υγρασιες δεν τον νοιαζει.

 νομικα δεν ξερω να σου απαντησω το ποιος θα επιβαρυνθει αλλα ξερω να σου πω το εξης οτι αμα ο β οροφος εχει κρυο η υγρασια με την παροδο του καιρου θα φτασει και σε σενα η υγρασια. η υγρασια αμα δεν την σταματησεις προχωραει συνεχεια. ουτε τα υποβρυχια δεν γλυτωνουν απο την υγρασια που φτιαχνονται για το νερο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.