Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παρεκκλίσεις για ξενοδοχειακή μονάδα.


dimidosp

Recommended Posts

Καλημέρα, χρόνια πολλά και καλή χρονιά. Έχω μία πολύ δύσκολη και δύστροπη υπόθεση. Σε υφιστάμενη βιομηχανία θέλω να πάρω παρεκκλίσεις για αλλαγή χρήσης από βιομηχανία σε ξενοδοχείο.  Στο ΦΕΚ  538 Δ του 1978 γράφει για παρεκκλίσεις σε ξενοδοχεία τα οποία άρθρα έχουν αλλάξει. Ξέρει κανένας που μπορώ να απευθυνθώ ώστε να μπορέσω να πάρω τις παρεκκλίσεις για να κάνω αλλαγή χρήσης από βιομηχανία σε ξενοδοχείο...;;; Στο ΣΥΠΟΘΑ μου είπαν να απευθυνθώ στη ΔΟΚΚ γιατί δεν μπορούν να δώσουν παρεκκλίσεις για ξενοδοχεία, στη ΔΟΚΚ μου είπαν να απευθυνθώ στη ΔΙ.ΠΕ.ΧΩ...και το έργο πάει λέγοντας. Μιλάμε ότι βάσει της οικονομικής συγκυρίας οι 50 θέσεις εργασίας που θα δώσει η επιχείρηση είναι πνοή ζωής σε 50 οικογένειες (χώρια οι προμηθευτές και οι εταιρίες που θα εργαστούν για την ανακατασκευή του). Ή έστω αν δεν γνωρίζει κάποιος να μου δώσει μία απάντηση να μου πείτε τι έγγραφα χρειάζονται ώστε να κάνω μία αίτηση για να βγει κάποια υπουργική απόφαση που θα μου λύσει το θέμα (και καθώς το έψαχνα προωθούν υπουργικές αποφάσεις οι οποίες έχουν να κάνουν με επενδύσεις και πάνω από όλα με θέσεις εργασίας) Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά... 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.