Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ζημιές από γειτονικό κτίσμα


Recommended Posts

Αν ήταν τόσο απλό θα το είχα κάνει.

Σέβομαι το γεγονός ότι δεν δίνετε συγκεκριμένες απαντήσεις και σας καληνυχτώ.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Πως περιμένετε κάποιος να σας δὠσει συγκεκριμμένες απαντήσεις από το πληκτρολόγιο , χωρίς να έχει δει την κατάσταση ? Πόσο σοβαρός θα ήταν όποιος το έκανε ? Οι υπεύθυνες απαντήσεις χρειάζονται πλήρη γνώση της καταστάσεως την οποία δεν έχουμε .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ας μην μπούμε σε αντιπαράθεση, καταλαβαίνω όσα γράφετε και ευχαριστώ για την βοήθειά σας και κυρίως για τον χρόνο σας. 

 

Αυτό που σημειώνετε είναι φυσικά σωστό και αυτονόητο αλλά:

κάποιες φορές από δύσκολο έως αδύνατο δεδομένων των συνθηκών,

κάποιες φορές στον πανικό μας ψάχνουμε για έυκολες λύσεις

και πολλές φορές ενδεχομένως να δίνετε/με πληροφορίες σε κάποιον γνωστό με την επιφύλαξη άγνοιας όλων των δεδομένων ή με δεδομένο τη δική του αλήθεια/ μεταφορά δεδομένων (Τελικά δεν απέφυγα να μην επεκταθώ...)

 

Ευχαριστώ που ασχοληθήκατε με το θέμα μου  :smile:

Καλημέρα όλη μέρα

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω απολύτως το πρόβλημα γιατί το έχω αντιμετωπίσει κι εγώ. (π.χ. ήθελα άμεσα νομικές συμβουλές και αναγκάστηκα να πληρώσω δικηγόρο για "άμυνα").

Όμως είναι δύσκολο έως αδύνατο να απαντήσει κάποιος συνάδελφος έγκυρα χωρίς να έχει εικόνα της κατάστασης. Προσωπικά ούτε καν κατάλαβα τι είδους αντιστήριξης έχει γίνει. Και χωρίς αυτοψία μάλλον κανείς δεν θα καταλάβει. Από εκεί και πέρα, αν κάποιος "κατάλαβε" και επιχειρήσει να δώσει οποιαδήποτε απάντηση, μπορεί να είναι επικίνδυνη σε άτομο με καθόλου γνώσεις μηχανικού.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση και σας προτρέπω κι εγώ όπως ο συνάδελφος didonis να πάτε άμεσα σε κάποιον μηχανικό για να διαφυλάξετε τα συμφέροντά σας πριν να είναι αργά (ίσως πρώτη κίνηση θα είναι να συζητήσετε, ακόμα και να απειλήσετε με ασφαλιστικά μέτρα αν δεν είναι συνεργάσιμοι, οι ιδιοκτήτες και οι μηχανικοί της όμορης...)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.