Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκριση αδειας οικοδομησεως κατα παρεκκλιση...


mzverita

Recommended Posts

Killertomato ,ναι ,συντελεστη καλυψης εννοω. Και ναι τον εχω ηδη ρωτησει και μου ειπε οτι δεν αλλαξε απολυτως τιποτε. Απλα σκεφτηκα μηπως με απεφυγε για να μην κανουμε απο την αρχη ολη τη διαδικασια με τα σχεδια...... Και επειδη εδω εσεις ειστε πολλοι. κι απο οτι ειδα εχετε εξειδικευμενες γνωσεις, ειπα μηπως .... Απλα τη βοηθεια σας ζητησα. Τιποτε περισσοτερο. Τη γνωμη σας. Μια ιδεα. Μια ανασα ανθρωπινη. Ετσι οπως κανουμε ολοι για ολους ,αυτους τους δυσκολους καιρους. Αλλα απο οτι πολυ καλα μου δωσατε να καταλαβω κι εσεις κι ο σεβαστος κυριος cvlengnr, οι γνωμες κοστιζουν και πρεπει να πληρωνονται.....

 

 

Λυπαμαι πολυ που σας ενοχλησα, κανεις δεν ξερει ποιος ειναι απο την αλλη πλευρα της οθονης, 

 

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Μη κλαιγεστε κυρια μου. Δυστυχως, εκ του ιντερνετ και χωρις γνωση των δεδομενων δε γινονται διαγνωσεις ουτε δινονται συμβουλες.

Οποιος το κανει ειναι ανευθυνος. Τι συμβουλη να σας δωσουμε δηλαδη?

 

Και μη ξεχνατε : Το φορουμ δεν ειναι ο δωρεαν ονλαιν μηχανικος που σας λυνει τα προβληματα. Αυτο το κανει ο μηχανικος της επιλογης σας, που τον πληρωνετε γιατι εχει φαει τη ζωη του, να διαβαζει και να ενημερωνεται πανω σε τεχνικα , τεχνικοοικονομικα και νομικα θεματα.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.

Οποτε, για να καταλαβω, εσεις, ενας απο τα 3.000.000 Ελληνοπουλα με πτυχιο (=μορφωση)  δικαιουστε, να ταπεινωνετε εναν ανθρωπο, εναν οποιονδηποτε, επειδη ζητησε απλα μια γνωμη απο πιο εξιδεκευμενα ατομα. "(Μη κλαιγεστε κυρια μου)"!!!

 

Δεν εφτιαξα εγω τα "θεματα ιδιωτων" στο forum !!

 

Καταργηστε το αν δεν δεχεστε ερωτησεις!!!!! Απορω γιατι μπαινετε και διαβαζετε εδω μεσα!!! Εγραψα εγω στην αρχη καπου οτι ζηταω απαντηση απο εσας ειδικα? Σας φωναξα να μου απαντησετε? Σας ζητησα? Εσας? Θα μπορουσε το ιδιο καλα να μην μου απαντησει και κανεις, οπως και σε αλλα θεματα!!Τι κανετε εσεις, βαζετε σε ταξη και σειρα τους υπολοιπους μηχανικους που συμμετεχουν στο site σας?

 

Ας βαλουν οι διαχειριστες οδηγιες, πχ "λιστα επιτρεπομενων  ερωτησεων" κλπ...κλπ....

 

Μα για ονομα του Θεου, τι ειναι αυτα? Εχουμε ολα τα προβληματα μας της καθημερινοτητας, εχουμε και τετοιες εκδικητικες συμπεριφορες απο αγνωστους? 

 

Και ποιος σας ειπε εσας οτι δεν εχω μηχανικο? Και πολυ καλα πληρωμενο μαλιστα??????????????Και οχι μονον εναν αλλα δυο!!! Ο δευτερος θα ξεκινησει αμεσως μολις ξεκινησει η οικοδομη, και θα ελεγχει την κατασκευη!! Εχει ηδη δει τα σχεδια και εχω ηδη γραπτως τις παρατηρησεις του!!!

 

Και μαλιστα εχω και το ΦΕΚ, αλλα σκεφτηκα, νεα παιδια ειναι στο site, θα εχουν ηδη ξεκοκαλισει την αλλαγη της νομοθεσιας, κατι καλυτερο θα ξερουν να μου πουν...

 

ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ!!! 

 

Δηλαδη κυριε, αν εγω σας ελεγα κατι που μου χτιζουν και ειναι τρομερα επικινδυνο, εσεις  ΔΕΝ θα με ειδοποιουσατε, απλα και μονο επειδη ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΛΗΡΩΝΩ????

 

Μαλιστα... Κατι παραπανω δεν χρειαζεται να πουμε... τα ευκολως εννοουμενα παραλειπονται....

 

Κλειστε. κλειδωστε. διαγραψτε την απαντηση μου κι εμενα μαζι, οτι θελετε αγαπητοι διαχειριστες, σας καταλαβαινω πληρως.....

 

Καλη συνεχεια!! 

Link to comment
Share on other sites

Δε σας ταπεινωσα (!!!!!)

 

Δε σας προσβαλλα

 

Δε σας εκδικηθηκα (!!!!!)

 

Δεν ειστε υποχρεωμενη να διαβασετε τη γνωμη μου ή να την λαβετε υπ οψιν.

 

Δε μπορειτε ομως να μου απαγορεψετε και να την εκφρασω !!!!

 

Σας επαναλαμβανω να μη διαμαρτυρεστε επειδη αυτα που εγραψα δε σας αρεσαν ή δεν ηταν αυτα που θα περιμενατε να ακουσετε, και να επικαλειστε τους διαχειριστες επειδη δεν λαβατε τις απαντησεις που θα θελατε.....

 

Μη σας κακοφαινεται λοιπον που δεν πηρατε τζαμπα ονλαιν συμβουλες. Παρ ολα αυτα σας εδωσα μια συμβουλη, οχι φυσικα τεχνικης φυσεως αφου αυτο ειναι αδυνατο μεσω ιντερνετ, αλλα σχετικα με το πως θα επρεπε να ειχατε επιλεξει συνεργατες. Βεβαια υποθετω οτι αυτο το εχετε καταλαβει ηδη....

 

Δε καταλαβαινω γιατι βγαινετε απο τα ρουχα σας και σας φαινεται παραλογο το οτι εγω επιλεγω να μη δινω δωρεαν συμβουλες....

 

Σπουδασα με κοπο και εξοδα και επιπλεον ξοδευω καθημερινα χρονο, κοπο και χρημα για να ειμαι σε θεση να ασκησω αυτο το επαγγελμα με τον καλυτερο δυνατο τροπο. Δεν ειναι το χομπυ μου ουτε το κανω για πλακα.

 

Επισης τυποθετω ποσο πολυ εμπιστευεστε τους καλοπληρωμενους μηχανικους σας, οταν μπαινετε εδω μεσα να ρωτατε αγνωστους πισω απο μια οθονη. Ξερετε θα μπορουσα να ειμαι ο μηχανικος σας....

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να τα έχωνε και στους ήδη πληρωμένους μηχανικούς που έχουν αναλάβει το έργο της , αλλά όπως αναφέρθηκε εδώ  είμαστε άγνωστοι και όλα επιτρέπονται , μόλις παρουσιάζεται και μια άλλη οπτική των πραγμάτων σηκώνεται και φεύγει ... και κάτι τελευταίο....δεν έχετε καταλάβει ότι το επικίνδυνο δεν ξεκινάει με την κατασκευή του κτηρίου αλλά με τη μελέτη του... η συμβουλή που σας δίνουμε να αλλάξετε μηχανικούς δεν σας βολεύει 

Edited by killertomato
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.