Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλεκτρολόγος αυτοκινήτων


694hle808

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους σας. Έχω τελειώσει τει ηλεκτρολογίας και εδώ και λίγο καιρό εργάζομαι σε ηλεκτρολογίο αυτοκινήτων ως ηλεκτρολόγος, το οποίο έχει πολύ δουλειά κ ασχολείται και με επισκευές σκαφών ακόμα και εγκαταστάσεις αυτόνομων φωτοβολταικών κτλ. Μου αρέσει πολύ αυτή η δουλειά του ηλεκτρολόγου και την προτιμώ από οικοδομή χίλιες φορές και θεωρώ ότι υπάρχει μέλλον στη δουλειά αυτή, καθώς το αυτοκίνητο δεν θα πεθάνει ποτέ! Με ενδιαφέρει  να μάθω καλά αυτή τη δουλειά και να ακολουθήσω το συγκεκριμένο επάγγελμα, όμως ήθελα να ρωτήσω η άδεια ασκήσεως επαγγέλματος που έχουμε ως ηλεκτρολόγοι των τει μας επιτρέπει να ασκούμε κ το επάγγελμα του ηλεκτρολόγου αυτοκινήτων??  Ως ηλεκτρολόγος μηχανικός τ.ε με τον τίτλο που έχω και με την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος μου δικαιούμαι άδεια για να ανοίξω δικό μου ηλεκτρολογίο αυτοκινήτων?? Θα ήθελα παρακαλώ τη γνώμη κάποιου που να γνωρίζει σχετικά με αυτή τη δουλειά, αν αξίζει να την  ακολουθήσω ως απόφοιτος τει και σχετικά με τις ερωτήσεις που έθεσα.

ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν σε καλύπτουν το πτυχίο ηλεκτρολόγου ΤΕΙ και η άδεια ασκήσεως επαγγέλματος

 

Πρέπει να πάρεις και την άδεια άσκησης τεχνίτη ηλεκτρολόγου αυτο/των απο τη περιφεριακή δ/νση μεταφορών που ανήκεις

 

Δεν είναι τίποτα σπουδαίο...μια αίτηση + 2-3 φωτο + παράβολο και σε κανα μήνα σου την δίνουν

 

Τώρα αν αξίζει ή όχι εσύ ξέρεις καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.