Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

θα μεταβιβασθούν 4 απ'τα 15 στρεμματα. Δηλαδή το εξ'αδιαιρέτου ποσοστό 26.67% του αγρού. (γονική παροχή)

 

 όπως ειπε και ο georgaleos

 

 

 οι κατασκευες  σου  ειναι  .... " αδομητες"...

 

ο αγρος ειναι δομημενος...

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

 

Τι θες να πεις φίλε ΙΑΣΟΝΑ

ότι οι 15 Πακιστανοί πρέπει να πληρώσουν τη δήλωση!

 

'Οχι αυτό, αλλά το "...να βάλει μια μπουλντόζα πρώτα" για να ισοπεδώσει τα πάντα και στη συνέχεια να πάρει τη βεβαίωση 4178 για να κάνει τη γονική παροχή που θέλει (....μια ώρα δουλειά είναι)!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ θα έδινα στην παραγκούπολη. Δεν αξίζει ΚΑΝ !!! Αλλά επειδή θα βρεθεί άλλος να το κάνει, ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ, πάρε από τον ιδιοκτήτη το τηλέφωνο και ρώτα τον επόμενο μηχανικό πώς έδωσε τη βεβαίωση, ΜΗΠΩΣ και μας διαφεύγει κάτι από τον νόμο βρε παιδί μου.....

 

 

υπο αυτη την συλλογιστικη θα μπορουσαν δυο "απεναντι" γραφεια, το ενα να κανει δηλωσεις  "ό,τι νάναι" και το αλλο να δινει βεβαιωσεις...θεωρωντας οτι δεν εχει καμμια ευθυνη ελεγχου...

 

Ρε συ Δημήτρη είναι το 1ο που σκέφτηκα βάσει αυτής της λογικής του "δεν ελέγχω" !!! :D

 

Δεν μπορώ να σας καταλάβω..

Αν και έχω διώξει αρκετές τακτοποιήσεις που βρωμούσαν λόγω παλαιότητας (χτες την τελευταία) ποτέ δεν θα έκανα έλεγχο αν εντάχθηκε ορθά στον νόμο.

Γιατί;

1. Δεν είναι δουλειά μου.

2. Με την πράξη μου (βεβαίωση νομιμότητας) δεν αναλαμβάνω καμμία ευθύνη για την εγκυρότητα της προηγούμενης πράξης (τακτοποίηση).

3. Γιατί πρέπει να επιζήσω.

 

Δυστυχώς δεν έχω πειστεί! Σίγουρα βρε συνάδερφοι δεν είναι δουλειά μας να ελέγχουμε τα στοιχεία νομιμότητας? Δλδ την ο.α. γιατί την ελέγχουμε? Την τακτοποίηση δεν θα την ελέγξουμε? Θα μου πείτε "Ναι, θα ελέγξουμε δόμηση - κάλυψη - ύψος".... τι να πω... απλά "ανησυχώ" διότι ΑΝΕΤΑ τότε μπορεί να γίνει το παραπάνω που γράφει και ο Δημήτρης.

Link to comment
Share on other sites

architect_duth  dimitris GM,

Ίσως είναι ένα τρωτό σημείο του Ν

 

που δεν ξέρουμε μέχρι στιγμής πως θα αντιμετωπισθεί στο μέλλον!

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

'Οχι αυτό, αλλά το "...να βάλει μια μπουλντόζα πρώτα" για να ισοπεδώσει τα πάντα και στη συνέχεια να πάρει τη βεβαίωση 4178 για να κάνει τη γονική παροχή που θέλει (....μια ώρα δουλειά είναι)!

 

Μπουλντόζα και από μένα.... :mrgreen:

Φανταστείτε να "κολλήσει" ο ιδιοκτήτης και να θέλει τακτοποίηση. Ποιος θα κάνει αποτύπωση σε αυτή την παραγκούπολη και τι να αποτυπώσει εκεί μέσα....Το απόλυτο χάος.

Link to comment
Share on other sites

το "κακο" ειναι οτι προκειται για γονικη παροχη ποσοστων εξ  αδιαιρετου

αρα υπαρχουν και αδελφοξαδελφα στον  αγρο

 

κι αυτο ειναι χειροτερο...στο βαθμο οτι υπαρχουν "συγγενικα" δικαιωματα

 

και ισως καποιες αυθαιρετες καταληψεις ή αλλες υποκρυπτομενες αντιδικιες...

κι οπως λεμε

 

"μην δινεις δικαιωματα"

 

υγ

φιλε kane.. σε απογοητευσαμε...αλλα ετσι ειναι το σωστο...

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

 

 

Δυστυχώς δεν έχω πειστεί! Σίγουρα βρε συνάδερφοι δεν είναι δουλειά μας να ελέγχουμε τα στοιχεία νομιμότητας? Δλδ την ο.α. γιατί την ελέγχουμε? Την τακτοποίηση δεν θα την ελέγξουμε? Θα μου πείτε "Ναι, θα ελέγξουμε δόμηση - κάλυψη - ύψος".... τι να πω... απλά "ανησυχώ" διότι ΑΝΕΤΑ τότε μπορεί να γίνει το παραπάνω που γράφει και ο Δημήτρης.

Μα, ούτε την οικοδομική άδεια ελέγχω αν ορθώς εκδόθηκε!!! Ελέγχω αν αυτά που αναγράφει είναι αυτά που βλέπω....

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να το επιβεβαιωσω ήθελα. Δυστυχως βλεπω να χανω εναν πολυ καλο πελατη, χρόνιο απο μια ανοησια. Ναι μεν θα το καταλάβει απο τη μια αλλα απο την αλλη στο μυαλό τους βλεπουν παραπηγματα και δεν τα θεωρούν κατασκευές.

Θα του μιλησω απο δευτερα να δω πως θα το παρει...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως βλεπω να χανω εναν πολυ καλο πελατη, χρόνιο απο μια ανοησια.

Θα το διατύπωνα καλύτερα ως "ευτυχώς βλέπω να προστατεύω εναν πολυ καλο πελατη, χρόνιο απο μια ανοησια."

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.