Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

Τα τελευταία χρόνια, κάνουν θραύση οι λεγόμενες "παγκόσμιες ημέρες" που σημαίνει πως, κάποιοι, που τα ξύνουν νυχθημερόν δεν έχουν άλλη δουλειά να κάνουν, από το να καθιερώνουν κάτι σαχλαμάρες να σου φεύγει ο τάκος, και κάποιοι άλλοι που δεν έχουν νύχια να ξυθούν, να τις αποδέχονται σαν υπνωτισμένα ζώα.

 

Ελάτε να σας δείξω μερικές "παγκόσμιες ημέρες" να σας αραιώσουν λίγο τα μαλλιά.

Πάρτε μάτι τι σκαρφίζεται ο άνθρωπος όταν έχει πάθει μαλάκυνση στο τελευταίο στάδιο.

Ανάψτε τσιγάρο όσοι καπνίζετε (ηρεμεί τα νεύρα) και απολαύστε ..

Καθίστε όμως πρώτα, σε λίγο θα πάθετε ίλιγγο από την τόση ηλιθιότητα.

 

 

Παγκόσμιες Ημέρες

 

20 Φεβρουαρίου- Παγκόσμια Ημέρα Κοινωνικής Δικαιοσύνης (απο δικαιοσύνη άλλο τίποτε)

22 Φεβρουαρίου- Παγκόσμια Ημέρα Σκέψης (εμάς, όντως η πολλή σκέψη μας έφαγε)

 

14 Μαρτίου- Παγκόσμια Ημέρα Μπριζόλας και Πεολειχίας (μπριζόλα; Κάτι μου θυμίζει! Και το ..πεολειχία τι είναι ρε σεις; ...καμιά αρρώστια; )

20 Μαρτίου- Παγκόσμια Ημέρα Αποχής από το Κρέας (κατά κει οδεύουμε..)

21 Μαρτίου- Παγκόσμια Ημέρα Ύπνου (μείνατε πίσω, οι Έλληνες κοιμόμαστε 365 μέρες)

08 Απριλίου- Ημέρα του Έθνους των Ρόμα (παντού υπάρχει ένας Γύφτος)

02 Μαΐου- Παγκόσμια Ημέρα Γέλιου (αμ δε μου βγαίνει, όσο και να σφίγγομαι)

06 Μαΐου- Παγκόσμια Ημέρα κατά της Δίαιτας (κατά της δίαιτας...και η ημέρα κατά της παχυσαρκίας που παει;;;;;)

17 Μαΐου- Διεθνής Ημέρα κατά της Ομοφυλοφοβίας (ποιός φοβάται ποιόν;)

14 Ιουνίου- Διεθνής Ημέρα των Weblogger (αυτό εδώ, θα το διαβάσουν κάτι καλαμοκαβαλημένα δικά μας και θα γιορτάζουν όλο το χρόνο, να με θυμηθείτε)

27 Ιουνίου- Διεθνής Ημέρα Ομοφυλοφιλικής Υπερηφάνειας (της ποιανής περηφάνειας;)

17 Ιουλίου- Παγκόσμια Ημέρα Διεθνούς Δικαιοσύνης (αυτό το σχολίασα πρώτο πρώτο)

18 Ιουλίου- Διεθνής Ημέρα Νέλσον Μαντέλα (Αυτό πάντως στο χωριό μας, το λέμε γλύψιμο)

29 Ιουλίου- Διεθνής Ημέρα του Μαλάκα (απ'αυτούς και αν έχουμε στην Ελλάδα..)

 

08 Αυγούστου- Παγκόσμια Ημέρα Οργασμού (όντως, μια φορά το χρόνο, σηκώνει κι έναν οργασμό, ε, του φούστη τώρα)

23 Σεπτεμβρίου- Παγκόσμια Ημέρα Αμφισεξουαλικότητας (αυτοί εκεί..απτόητοι)

 

02 Οκτωβρίου- Διεθνής Ημέρα Μη Βίας (τις υπόλοιπες 364 σκοτωθείτε..)

08 Οκτωβρίου- Παγκόσμια Ημέρα Αυγού (ε, να μην γιορτάσει κι αυτό, κοτζάμ αυγό;)

15 Οκτωβρίου- Διεθνής Ημέρα του Λευκού Μπαστουνιού (το καφέ να περιμένει λίγο ακόμη παρακαλώ)

15 Οκτωβρίου- Παγκόσμια Ημέρα Πλυσίματος Χεριών (πάλι καλά που γιορτάζουν τα χέρια..φανταζεστε να γιόρταζαν κανένα άλλο πλύσιμο;;;)

16 Νοεμβρίου- Διεθνής Ημέρα Ανεκτικότητας (αν είναι έτσι, εγώ γιορτάζω κάθε μέρα..)

27 Νοεμβρίου- Παγκόσμια Ημέρα Αγοραστικής Αποχής (και τι σκ@τά θα φάμε;)

 

Με καταλάβατε τώρα τι εννοούσα;

Μας βάλανε προχτές , ειδοποιήσεις, για την ημέρα λέει "της γης", και να σβήσουμε τα φώτα για το καλό της γης μας και τα 9μερα του Πολυχρόνη. Πήγα κάτω στο γραφείο, και είπα της λεγάμενης, "τόλμα να δώσεις εντολή να κατεβάσουν τίποτε γενικές ασφάλειες να μου καεί κανένα πισί, και θα σου πώ μετά ποιά είναι η γιορτή της επόμενης μέρας, (η "παγκόσμια ημέρα δρομέων μεγάλων αποστάσεων σε χρόνο Ντε-Τέ").

 

Μια άλλη πάλι δόση, χιλιάδες βαρεμένα, χοροπηδάγανε σαν μαϊμούνια πάνω κάτω, για να ...σιάξουν λέει τον ...άξονα της γης.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα έλαβα το ακόλουθο mail...

 

'Φέτος έχουμε την εμπειρία τεσσάρων ασυνήθιστων ημερομηνίων. 1/1/11, 1/11/11,

11/1/11, 11/11/11 και αυτό δεν είναι όλο ... Πάρτε τα δύο τελευταία ψηφία

του έτους κατά το οποίο γεννηθήκατε. Τώρα προσθέστε την ηλικία που θα έχετε

φέτος, και το αποτέλεσμα θα είναι 111 για όλους! Για παράδειγμα, ο Χάρι

γεννήθηκε το 1957 και 57 + 54 = 111 καλό, ε !!! Αυτό είναι το έτος των

χρημάτων!

Φέτος τον Οκτώβριο θα έχουμε 5 Κυριακές, 5 Δευτέρες και 5 Σάββατα. Αυτό

συμβαίνει μόνο κάθε 823 χρόνια. Αυτά τα συγκεκριμένα έτη είναι γνωστά ως

«Moneybags» ("σακούλες λεφτά").

H παροιμία, λέει, ότι αν στείλετε αυτό το μήνυμα, σε οκτώ καλούς φίλους θα

εμφανιστούν χρήματα στις επόμενες τέσσερις ημέρες όπως εξηγεί και το

κινέζικο feng-shui. Όσοι δεν συνεχίσουν την αλυσίδα δεν θα πάρουν, είναι ένα

μυστήριο, αλλά αξίζει μια δοκιμή, καλή τύχη.'

 

γενικά δεν πιστεύω ότι αν δε στείλω αυτό το mail σε ν άτομα ένα ζουζούνι στη άλλη άκρη της γης θα μεταλαχτεί σε βροντόσαυρο, αλλά σας το αναφέρω με την εξής απορία: εγώ ήξερα ότι φέτος λεφτά ΔΕΝ υπάρχουν..λες να κανω λάθος? λες να΄χε δίκιο και ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!!! xixixixixixiiixixixι :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

- "Αγάπη μου, δεν νομίζεις ότι μετά από δέκα χρόνια σχέσης είναι καιρός να παντρευτούμε;"

- "Και ποιος θα μας πάρει;"

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Μετά από 20 χρόνια γάμου, το ζευγάρι πάει κρουαζιέρα. Μια νύχτα με πανσέληνο βρίσκονται στο κατάστρωμα και με πολύ ρομαντική διάθεση λέει η γυναίκα:

- "Αγάπη μου, αν έπεφτα στη θάλασσα θα μ' έσωνες;"

- "Αν σου πω "ναι", θα πέσεις;"

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Δύο φίλοι:

- "Μετά από 20 χρόνια γάμου είμαι ακόμα ερωτευμένος με την ίδια κοπέλα!"

- "Καταπληκτικό!"

- "Ελπίζω μόνο να μην το μάθει η γυναίκα μου".

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Ο τελευταίος καυγάς με την γυναίκα μου ήταν δικό μου λάθος. Με ρώτησε "Τι έχει η τηλεόραση;" Και εγώ απάντησα "Σκόνη"

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Ένας άντρας έβαλε μικρή αγγελία σε εφημερίδα "Ζητείται σύζυγος".

Την επόμενη μέρα έλαβε εκατοντάδες γράμματα. Όλα έλεγαν το ίδιο πράγμα: "Μπορείς να πάρεις την δική μου"

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Πηγαίνω τη γυναίκα μου παντού, αλλά πάντα βρίσκει το δρόμο για να γυρίσει...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.