Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

(ιστορία από δικαστήριο)

μετά από πλήθος δικαστικών υποθέσεων τελευταία στη σειρά

εκδικάζεται μια περίπτωση ενός απλοϊκού και φτωχού ανθρώπου

χωρίς δικαστική παράσταση (ή συμπαράσταση)

 

Η πρόεδρος λόγω της βαρύτητας της υπόθεσης, τον καταδικάζει σε 3/μηνη φυλάκιση.

Μετά τον καλεί να την πλησιάσει (προφανώς βλέποντας την κατάσταση του)

 

-Έχεις τα λεφτά άνθρωπέ μου, να πληρώσεις;

Γνωρίζεις ότι αν δεν πληρώσεις, θα πας μέσα στη φυλακή;

 

Εκείνος κούνησε αρνητικά το κεφάλι του

-Τουλάχιστο κάνε μια έφεση, να φύγεις

 

Εκείνος γυρίζει το κεφάλι του… κοιτάζει προς την πόρτα …. και της λέει

-Καλά λες εσύ να φύγω.. αλλά εκείνον στη πόρτα, τον βλέπεις;;

Αν κάνω πως φεύγω θα με πιάσει..

 

και εννοούσε τον χωροφύλακα, όπως θα καταλάβατε

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου έχουν στείλει αρκετά στα αγγλικά και επειδή στη μετάφραση χάνει

 

A man escapes from prison where he has been for 15 years. He breaks into a house to look for money and guns and finds a young couple in bed.

He orders the guy out of bed and ties him to a chair, while tying the girl to the bed he gets on top of her, kisses her neck, then gets up and goes into the bathroom.

While he's in there, the husband tells his wife: "Listen, this guy's an escaped convict, look at his clothes! He probably spent lots of time in jail and hasn't seen a woman in years. I saw how he kissed your neck." If he wants s*x, don't resist, don't complain, do whatever he tells you. Satisfy him no matter how much he nauseates you. This guy is probably very dangerous. If he gets angry, he'll k*ll us. Be strong, honey. I love you."

To which his wife responds: "He wasn't kissing my neck. He was whispering in my ear. He told me he was gay, thought you were cute, and asked me if we had any vaseline. I told him it was in the bathroom. Be strong honey. I love you too!!"

Link to comment
Share on other sites

Ένα αεροπλάνο πετάει υπερατλαντικό ταξίδι. Υπάρχουν 50 επιβάτες, ένα μπαούλο, η Ναόμι Κάμπελ και ο Μητσάρας...

Ξαφνικά το αεροπλάνο παθαίνει βλάβη, πέφτει στην μέση του Ατλαντικού σ' ένα ερημονήσι....Πεθαίνουν όλοι, εκτός από 2 επιζώντες!!!

Μαντέψατε ποιοι?

 

Σωστά! Η Ναόμι Κάμπελ και ο Μητσάρας!!!! (και το μπαούλο)

Αφού περνάνε μερικές μέρες μόνοι τους τρώγοντας καρύδες και άγρια χόρτα, ο Μητσάρας κοιτάζει την Ναόμι και ξερογλύφεται....Αυτή με μια κίνηση του χεριού του το ξεκόβει: "Ξέχνα το..."

 

Περνάνε 2 εβδομάδες, ο Μητσάρας χαλβαδιάζει την Ναόμι και αυτή, εδώ που τα λέμε έχει κάψες....

"Τι θα γίνει ρε Ναόμι, θα κάνουμε τίποτα? Είσαι παντρεμένη?", "Όχι!" του λέει αυτή, "Ούτε κι εγώ!"....

 

"Άντε" του λέει, "Θα σου κάτσω, αν μου φέρεις να φάω λίγο κρέας, έχω μπουχτίσει στις καρύδες και στα χόρτα"...

Ο μητσάρας, πετώντας από την χαρά του, τρέχει μέσα στην ζούγκλα του νησιού να βρει κρέας...Αφού περνάνε καμιά 10 ώρες, έρχεται περιχαρής κρατώντας ένα λαγό!! Ανάβει μια φωτιά, τον μοσχοψήνει και δίνει στην Ναόμι να φάει....

"Τώρα θα μου κάτσεις!!" της λέει... "Ε! Θα σου κάτσω..."

Γίνεται λοιπόν το συμβάν......

 

Την άλλη μέρα, ο Μητσάρας κάθεται σκεφτικός....Περνάει η Ναόμι, του λέει:"Έχεις τίποτα?", "Μπα, τίποτα, άσε"...

Περνάνε οι μέρες, ο Μητσάρας, σκεπτικός....Η Ναόμι δεν μπορεί να τον βλέπει άλλο έτσι!!!

"Τι έχεις ρε Μητσάρα? Μήπως θέλεις να σου ξανακάτσω? Μήπως δεν σου άρεσε? Πες μου, δεν μπορώ να σε βλέπω έτσι..."

Τότε, έρχεται μια ιδέα στον Μητσάρα!

Πάει, ανοίγει το μπαούλο και βγάζει ένα κοστούμι. Της λέει: "Το φοράς σε παρακαλώ?", "Να το φορέσω..." του λέει αυτή

Την κοιτάζει λίγο...."Φοράς και αυτή την γραβάτα?". Την βάζει η Ναόμι και την γραβάτα....

Την ξανακοιτάζει...."Βάζεις σε παρακαλώ και κάτι για μουστάκι?" Βάζει κι ένα μουστάκι η Ναόμι.....

 

 

...Τότε την πιάνει από τον ώμο ο Μητσάρας και λέει:

"Άκου, μ@λ@κ@, τραβάω ένα γκομεν@κι αυτό τον καιρό, δεν θα το πιστέψεις!!!!!!!" :grin: :grin:

:grin:

:grin:

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Σας μεταφέρω ένα που διάβασα στο www.Uturn.gr

 

 

Όπως όλοι σας γνωρίζετε, πάρα πολύς κόσμος, είχε προβλήματα με την Τροχαία, ενώ επεστρέφει σπίτι, αφού πριν, σε ένα μπαρ η ταβέρνα, είχε συναντηθεί με καλούς φίλους.

 

 

Προχθές, βρέθηκα κι εγώ μαζί με μερικούς καλούς φίλους σ' ένα μπαράκι, για να το «γιορτάσουμε».

 

 

Μερικές μπύρες παρά πάνω, κανένα ουισκάκι... κι όλα αυτά σε μια ζεστή, φιλική ατμόσφαιρα.

 

 

Έχοντας καταλάβει ότι είχα πιεί κάτι παραπάνω, για να επιστρέψω σπίτι μου, έκανα κάτι που δεν είχα κάνει ποτέ μου. Πήρα το λεωφορείο.

 

 

Έφτασα στο σπίτι σώος και αβλαβής και χωρίς κανένα ατύχημα, πράγμα που με άφησε έκπληκτο,

διότι δεν είχα οδηγήσει ποτέ μου ένα λεωφορείο . Επιπλέον δε, δεν μπορώ να θυμηθώ από που το πήρα!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.