Μετάβαση στο περιεχόμενο

Όριο αναρτήσεων για συμμετοχή σε κλήρωση


ssouanis

Recommended Posts

Ανοίγω αυτό το θέμα, για να ανοίξει μία κουβέντα για το όριο των αναγκαίων αναρτήσεων για την συμμετοχή στις κληρώσεις.

Προσωπικά το όριο των 5 αναρτήσεων το βρίσκω τρομερά μικρό.

Σκέφτηκα να ανοίξω μία ψηφοφορία, αλλά έτσι θα έχανε το νόημα της κουβέντας που νομίζω ότι πρέπει να γίνει.

Για εμένα πρέπει να τεθεί ένα όριο τουλάχιστον εκατό (100) αναρτήσεων.

 

Η κλήρωση γίνεται για τα μέλη του φόρουμ.

Και μέλος δεν γίνεσαι με το register..

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μωρέ καλά τα λέω, αλλά αυτό το ανοίξαμε αλλού...

Πως βρέθηκε και εδώ...;;;;

Ας το κλειδώσει κάποιος mod.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εγω νομιζω το 100 ειναι πολυ

μη ξεχναμε πως μια κληρωση μπορει να ναι αφορμη για να μας γνωρισουν

και νεα μελη και να βγει κατι καλυτερο στο τελος μεσα απο την συμμετοχη τους

 

νομιζω πως 15-20 ποσταρισματα μεταξυ ομως 1 διαστηματος 2 συνεχομενων κληρωσεων θα ταν καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

100 κατα τη γνώμη μου, αυτοί που συμμετέχουν ενεργά απαντώντας σε ερωτήματα έχουν 100. Έτσι το αποτέλεσμα είναι διπλό. Δίνεται ενα εργαλείο σε άτομα που κατα πάσα πιθανότητα θα το αξιοποιήσουν προς το συμφέρον της κοινότητας αλλά και το κίνητρο στα μέλη με λιγότερα posts να ξεπεράσουν τα 100 επίσης προς το συμφέρον της κοινότητας.

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω το 100 ειναι πολυ

μη ξεχναμε πως μια κληρωση μπορει να ναι αφορμη για να μας γνωρισουν

και νεα μελη και να βγει κατι καλυτερο στο τελος μεσα απο την συμμετοχη τους

Αφορμή να μας γνωρίσουν είναι από μόνη της η ανακοίνωση της κλήρωσης. Αυτό αποδεικνύεται από το γεγονός ότι κάθε φορά που υπάρχει κλήρωση εμφανίζονται πολλά φρέσκα μέλη που κάνουν την πρώτη τους δημοσίευση. Βλέποντας λοιπόν κάποιος την ανακοίνωση και μπαίνοντας στο φόρουμ, μας γνωρίζει. Από εκεί και πέρα είναι στο χέρι του να συνεχίσει να μπαίνει (αν θεωρεί το φόρουμ χρήσιμο) ή να εξαφανιστεί (αν είναι αλεξιπτωτιστής και ενδιαφέρεται μόνο να τσιμπίσει το δώρο της κλήρωσης). Το να διαπιστώσει ότι λόγω ορίου δημοσιεύσεων δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής είναι ένα κίνητρο να παραμείνει και να συμμετέχει με ποστ ώστε στο άμεσο μέλλον να έχει και αυτός δικαίωμα συμμετοχής στις επόμενες κληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τοτε πειτε μου σας παρακαλω γιατι εμφανιζεται συγκεκριμενος χρηστης στη λιστα συμμετοχων του τρεχοντος διαγωνισμου ο οποιος δεν ειχε συμπληρωσει 5 posts την ημερομηνια συμμετοχης?

Link to comment
Share on other sites

Διότι δεν του το διαγράψαμε ακόμα.

Και σε όλους τους προηγούμενους διαγωνισμούς κάναμε δεκάδες μη πω και περισσότερες διαγραφές συμμετοχών που δεν είχαν δικαίωμα.

Σίγουρα μας βοηθά όταν κάνετε χρήση και το κουμπί «αναφορά» για επισήμανση.

Στο τέλος πάντα προ κλήρωσης γίνεται ο τελικός έλεγχος.

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.