Μετάβαση στο περιεχόμενο

2η ανάκληση


Recommended Posts

Συναδελφε, οπως λεει και ο αγαπητος θερμοσιφωνας απο πανω, το καθαρο με το θερμαινομενο δεν εχουν την παραμικρη σχεση.

Εν προκειμενω, αν ο τροπος εμβαδομετρησης ειναι ο ιδιος με τον ΚΕΝΑΝ κατα την καθαρη εμβαδομετρηση του διαμερισματος σου, το οποιο δεν εχει και καμια αυθαιρεσια και ειναι καθαρο, θα πρεπει να συμπιπτουν τα δυο αυτα νουμερα, πραγμα σπανιο

 

Σου προτεινω ο λογιστης σου να τροποποιησει τα τετραγωνικα των δηλωσεων οσο ακομα η δυνατοτητα τροποποιησης του Ε9 ειναι ανοικτη, στα νουμερα που θα τους δωσεις ωστε να υπαρχει απολυτη συμπνοια...

Αυτες οι διαφορες ειναι λογικες ειδικα για παλιες κατασκευες.

Προχωρα με το λογιστη και δε θα εχεις κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, τα καταλαβαίνω όλα αυτά, απλά ο πελάτης μου κάνει όλη αυτή τη μανούρα (που δεν θέλει να διορθώσει προφανώς τα τμ στο Ε9 και στη ΔΕΗ, θεωρεί ότι είναι σωστά), μια και ειδικά στο ολικό εμβαδόν, θα φαίνεται ότι εγώ το μέτρησα μεγαλύτερο και φοβάται μην έχει πρόβλημα με την έγκριση του εξοικονομώ και μετέπειτα με τη συμβολαιογράφο στο 2ο πεα που κάποια στιγμή θα χρησιμοποιήσει... Τί να πω...

Link to comment
Share on other sites

 Εφόσον εσύ μέτρησες 124,79 τότε γράψε συνολικό 124,79 και θερμαινόμενο τα 118 αυτουνού να είστε και οι 2 ικανοποιημένοι...

Τα 124,79 που μέτρησες εσύ είναι όλα θερμαινόμενοι χώροι ? Δωμάτια, κουζίνες, μπάνια, διάδρομοι κλπ ?Δεν υπάρχει ενα μικρό αποθηκάκι έστω να δικαιολογηθούν αυτά τα 6 τμ ?

Το σωστό βέβαια όπως λένε και οι συνάδελφοι είναι να διορθωθούνε τα τμ στο Ε9 αρχικα και μετά και στην ΔΕΗ κλπ...Επέμενε ! Απλά έχε υπόψην και αυτό που σου είπα..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μπλεγμένος στο σύστημα των τραπεζών  τελικά: ανάκληση λόγω διαφοράς τετραγωνικών γίνεται ή όχι?

 

Πέρυσι που το είχα προσπαθήσει μου το αρνήθηκε το building cert και έβγαλε μήνυμα να συμπληρώσω προσάρτημα...

 

Τώρα έχω δύο περιπτώσεις στο ίδιο υποκατάστημα όπου η απάντηση από Αθήνα ήταν για το ένα να κάνω ανάκληση και για το άλλο να κάνω προσάρτημα....

Link to comment
Share on other sites

Να κανεις προσαρτημα

Αν το προβλημα ειναι απο το ΥΠΕΚΑ θα σου ζητησουν μονοι τους ανακληση και θα στην κανουν δεκτη

Προφανως το προβλημα ειναι στον εγκεφαλο καποιου χαρτογιακα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.