Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαγωνισμοί του michanikos


ssouanis

Recommended Posts

Π.χ. γιατί βρε φίλε θα σε πείραζε μια προσφορά 50 κούτες γάλα;;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 41
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Προσωπικα οχι.

Απλα δεν ειναι αντικειμενο του παροντος φορουμ.

 

Και ενα γευμα για τεσσερα ατομα στην Ευβοια, δεν θα με πειραζε...

(εκτος απο Καρυστο, εκει δεν παω.....)

Link to comment
Share on other sites

Και που είναι το κακό;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Γιατί εγώ μόνο καλό βρίσκω....

 

 

 

Δεν γνωρίζω αλλά προφανώς η κάθε εταιρεία χαρίζει προϊόντα στο michanikos.gr για να τα διαφημίσει. Που είναι το κακό ξαναρωτάω και εγώ ??? Κάποιοι ψάχνετε πάντα κάτι για να γκρινιάζετε. Δηλαδή...είναι δυνατόν να χαρίζονται τα βιβλία ή τα προγράμματα επειδή αγαπάνε τον Engineer ? Διαφήμιση γίνεται όπως και στον πραγματικό κόσμο.

 

 

Tο θέμα είναι αν πρέπει στην κλήρωση να συμμετέχουν ή όχι μέλη με μικρή συμμετοχή στο forum.

Ο συνάδελφος υπενθύμισε πως η κλήρωση γίνεται για διαφημιστικούς λόγους και όχι για «επιβράβευση» των τακτικών μελών του forum. Η διαφήμιση λοιπόν λειτουργεί καλύτερα όταν οι κληρώσεις απευθύνονται σε όσο το δυνατόν ευρύτερο κοινό.

Δε νομίζω πως τοποθετήθηκε κατά της διαφήμισης γενικά. Είπε το αυτονόητο...

Μην αρπάζεστε με το παραμικρό... Η κρίση μας έχει κάνει πολύ ευέξαπτους...

Link to comment
Share on other sites

Οι μηχανικοί έχουν ανάγκες κάθε είδους.

Οι μηχανικοί έχουν παιδιά, έχουν οικογένειες.

Οι μηχανικοί είναι "εν δυνάμει" καταναλωτές.

Οπότε, οι μηχανικοί ενδιαφέρουν όλων των ειδών τις εταιρίες.

Άρα, ένα site μηχανικών μπορεί και πρέπει να προσελκύσει διαφήμιση και προβολή για κάθε είδους καταναλωτικό ή μη προϊόν.

Δεν υπάρχει κάποιο καταναλωτικό προϊόν που δεν είναι αντικείμενο του παρόντος site.

Link to comment
Share on other sites

Οι αναρτήσεις του παρελθόντος,που έχουν κάνει τα παλαιότερα μέλη είναι τόσο αξιόλογες,που κάποιος νέος,ίσως να έχει ελάχιστα να προσφέρει. Καταλαβαίνω την πικρία των παλαιότερων να βλέπουν ως συνυποψήφιους τους σε μια κλήρωση ¨αλεξιπτωτιστές",αλλά φαντάζομαι οτι πολλοί εξ'άυτών,ασχέτως του αριθμού των αναρτήσεων που έχουν κάνει,διαβάζουν καιρό το φόρουμ.

 

Θα συμφωνήσω κι εγώ πάντως,οτι οποιοσδήποτε διαγωνισμός,είναι ωφέλιμος για όλους.

Link to comment
Share on other sites

 

Τώρα εγώ που πιστεύω ότι τέτοιου είδους διαγωνισμοί και "προσφορές" προσφέρουν φθηνή και ΣΤΟΧΕΥΜΕΝΗ διαφήμιση σε κάποιους μάλλον είμαι αφελής.

 

Διαπιστώνω ότι όντως είμαι αφελής

 

Όχι φίλε μου δεν είσαι αφελής! Ούτε κι εσένα, ούτε κι εμένα, ούτε κανέναν θα χάλαγε να κέρδιζες μέσα από αυτό το site (ή όποιο άλλο) π.χ. μια κούτα απορρυπαντικό πλυντηρίου dixan κ.λπ. ή ένα κουπόνι με 50% έκπτωση για τη θεατρική παράσταση "Περσέας και Ανδρομέδα" που κέρδισα από άλλο site και πήγαμε 4 άτομα με 6 ευρώ το άτομο την Κυριακή που μας πέρασε!!!!

 

Αν το καταλάβουν οι αρμόδιοι, τότε και το site θα κερδίσει διαφημιστικά έσοδα και οι εταιρίες θα προβάλλουν στοχευμένα τα προϊόντα τους και κάποιοι από εμάς θα ωφεληθούν ποικιλλοτρόπως!!! Υπάρχει τεράστιο έδαφος και πολύ υλικό γι' αξιοποίηση!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην κανουμε το φορουμ σουπερ μαρκετ βρε Ιασονα.

 

Φυσικα και ενα τσουβαλι πατατες κανεναν δεν θα χαλαγε.

Αλλα δεν ειναι αυτος ο σκοπος του φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Επίτρεψέ μου να διαφωνώ. Λάθος άποψη έχεις. Διαφήμιση προϊόντων είναι, όπως π.χ. οι ασφάλειες (που βλέπω τώρα μπροστά μου το baner) και οι κάθε λογής που έρχονται μέσω του google (κάποια στιγμή μέχρι και ....γυναίκες από το Καζακστάν διαφημίζονταν).....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για κούτες γάλα, απορρυπαντικό, πατάτες, δωρεάν γεύμα.... Η κρίση έχει βαθύνει λέμε...      :mrgreen:

Edited by Panos_
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.