Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξετάσεις Ενεργειακών Επιθεωρητών - Θέματα και πληροφόρηση από τους συμμετέχοντες.


yian

Recommended Posts

 

1. 15%. Η απάντηση βρίσκεται στο διάγραμμα 1.4.1 της σελίδας 289 του εκπαιδευτικού υλικού του ΤΕΕ (για την ακρίβεια γράφει 14%)

2. Έως 5.000€ (βλέπε σχήμα 6.9 της σελίδας 261 του εκπαιδευτικού υλικού και κάνε τον υπολογισμό για τα περίπου 2000W μιας οικιακής ανεμογεννήτριας)

3. Σε κυκλοφορητή με ρύθμιση στροφών, το μανομετρικό ύψος πρακτικά δεν μεταβάλλεται. Με αυτό το σκεπτικό στην δική μου εξέταση επέλεξα τη μικρότερη δυνατή μεταβολή (10%) και ήτανε σωστό.

 

Την απάντηση στην 4η ερώτηση δεν τη γνωρίζω.

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 280
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ως προς τι η ΑΜΕΣΗ απάντηση ; Είσαι σε εξεταστικό κέντρο και έκανες ανάρτηση από το κινητό;

Ναι.

  • Upvote 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος...Πέρασες τουλάχιστον?

 

ikaros13, 

σοβαρά τώρα, πίστεψες ότι θα μπορούσα να έστελνα από το κινητό τις ερωτήσεις, ενώ βρισκόμουν σε εξέταση; 

απλώς απάντησα με χιούμορ στην ερώτηση του sdim.

Link to comment
Share on other sites

Μου το χαλασες.. Αλλα για να ειμαι ειλικρινής έτσι οπως είδα την ροή των μνμ ναι οςο απιςτευτο και αν ηταν. Άντε καλη χρονια

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά και σε σένα ikaros13!

 

Πρώτον: Δεν ξέρω πως στέλνεις μήνυμα και γίνεται ανάρτηση στο forum. (αν θες γράψε τον τρόπο)

 

Δεύτερον: Σπάνια γράφω και στέλνω μηνύματα από το κινητό. Αν πρέπει οπωσδήποτε να στείλω κάποιο, λέω στην κόρη μου και μου το γράφει σε χρόνο dt, γιατί αν π.χ. έγραφα εγώ μήνυμα με τις παραπάνω ερωτήσεις, θα μου 'παιρνε κανένα πεντάλεπτο (!), οπότε θα με είχαν τσακώσει σίγουρα από την επίβλεψη...

Link to comment
Share on other sites

Οι ερωτήσεις συνεχίζουν και είναι για να σπάς τον υπολογιστή τους πάντως (όπως η άλλη, πόσο κάνει ένας ηλιακός...). Ας περιμένουν..

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.