Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μουντιάλ Βραζιλία 2014


savas76

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 396
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Ξεκινώντας από την Εθνική καταφέραμε για μια ακόμη φορά να διακριθούμε παίζοντας το χειρότερο και πιο βαρετό παιχνίδι από όλα όσα έχουν γίνει μέχρι τώρα..Μακράν το χειρότερο και τα έχω δει όλα τα ματς...

Και η Κολομβία για τα μπάζα στην κυριολεξία είναι, αλλά εμείς ξεπεράσαμε κάθε προσδοκία...Ποιος θα βάλει γκολ ρε μάγκες ο Γκέκας?? χαχαχαχα η ο πάπιας (Μήτρογλου)? Και το πιο βασικό, ποιος θα κάνει παιχνίδι? Ακυρες επιλογές τουλάχιστον ο Αθανασιάδης χρειάζονταν και όχι ένας προην ποδοσφαιριστής και αν ήταν ποτέ, ονόματι Γκέκας.... Αμυνα για τα μπάζα... Νταξ, ωραίο το ταξιδάκι στη Βραζιλία μετά πάμε Μύκονο...Από όλους θα χάσουμε...

 

Πάμε στα πιο σοβαρά. Η Ουρουγουάη με απογοήτευσε, την περίμενα πολύ καλύτερη τουλάχιστον μπροστά, αλλά και η Κόστα Ρίκα πολύ καλή...Μπορεί να εξελιχθεί σε ευχάριστη έκπληξη...

Στα άλλο, έστω και με τσαρουκάδες περίμενα καλύτερη την Αγγλία...Δεν κάνουν τα παλικάρια, δεν έχουν πλάνο στο παιχνίδι τους..

Η Ιταλοί τα γνωστά, ομάδα δεν έχουν 2 ευκαιρίες 2 γκολ....Αλλά έχουν αυτή την κωλοφαρδία που μπορεί να τους πάει μακρυά...

Ματς θανάτου το επόμενο Αγγλία-Ορουγουάη, ο χαμένος πάει σπίτι του 99%

 

Ακτή-Ιαπωνία 0-1 μέχρι στιγμής...

Link to comment
Share on other sites

Νταξ, ωραίο το ταξιδάκι στη Βραζιλία μετά πάμε Μύκονο...Από όλους θα χάσουμε...

 

Tουριστικό πρακτορείο "η εθνική",δωρεάν ταξίδια σε εξωτικά μέρη,all inclusive! 8-)

 

Δεν με πείραξε η ήττα,την αξίζαμε,(από το πρώτο ημίχρονο δεν υπήρχε αποφασιστικότητα,ηθικό,ψυχή,ήταν πίσω με 1 γκολ και έπαιζαν πάσες στο κέντρο). Αυτό που με πείραξε σε βαθμό γαμωσταυρίσματος,ήταν η δήλωση του Κονέ,που μόνο ήθος και χαρακτήρα δεν δείχνει.

 

«Πρώτα απ΄ όλα θέλω να πω ότι είμαι υπερήφανος για τον εαυτό μου και για τους συμπαίκτες μου. Είτε για αυτούς που έπαιξαν, είτε για αυτούς που έμειναν στον πάγκο. Παίξαμε καλό ποδόσφαιρο. Η Κολομβία προηγήθηκε νωρίς, αλλά εμείς δημιουργήσαμε ευκαιρίες, με τον τερματοφύλακα να κάνει πολλές επεμβάσεις. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε για να συνεχίσουμε τις επιθέσεις και να κάνουμε φάσεις, ωστόσο από ένα κόρνερ δεχθήκαμε το γκολ. Για εμάς είναι λυπητερό γιατί προσπαθήσαμε να παίξουμε επιθετικά απέναντι σε μία καλή ομάδα».

 

«Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες, όπου δεν ήμασταν καλοί στο 100%. Γενικά ήμασταν καλοί ειδικά στην δημιουργία φάσεων. Το παιχνίδι κρίθηκε στις επεμβάσεις του τερματοφύλακα. Αν μας ήθελε η μπάλα. Ήταν και η ευκαιρία του Φάνη…Μπήκαμε για να κερδίσουμε το ματς, να κάνουμε φάσεις. Οι λεπτομέρειες έκριναν το αποτέλεσμα. Σε 2-3 φάσεις δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι και ήρθε αυτό το αποτέλεσμα…»

 

Ο ορισμός του loser.

 

Ο πιο θεαματικός αγώνας μεχρί στιγμής Ισπανία-Ολλανδία.

Link to comment
Share on other sites

ο σαντος επετρεψε δημιουργια κλιματος τσιρκου......

πηρε τον βετερανο γκεκα για βασικο;;;;;..τον μητρο , που δεν μπορει (για να του ανεβασει ηθικο), ,τον χολεμπα που μας εκθετει 3 χρονια (τον θυμαστε στο ευρο;;) , ας μην συνεχισω.....

Link to comment
Share on other sites

.....α! τέλειωσε το παιχνίδι της εθνικής; γιατί μετά το 15λεπτο αποκοιμήθηκα και ξύπνησα το πρωι..... 8-) 

Link to comment
Share on other sites

NASUSTISO TOMATSAKI , είναι το όνομα του διατητή .

 

Γέλασα με το Ραμσής του Γιώργου γιά τον Γιώργο .

 

Βαρέθηκα την γκρίνια και την μιζέρια σας .

 

Με το 1/4 της παλιάς μας κωλοφαρδίας είχαμε καθαρίσει το ματσάκι και ας είμασταν πιό αργοί από το ριπλέυ .

 

Εκείνο που είναι το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει ηγέτης στο γήπεδο και ο Σάντος είναι ήδη αλλού .

 

Είχαμε μόνο το σύστημα 1 . Φάγαμε το γκολάκι και δεν ξέραμε τι θα κάναμε .

 

Γιά την συνέχεια θα δούμε , αφού έχουμε αγώνες μεταξύ νικητών και μεταξύ ηττημένων .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ την γκρίνια για την εθνική υπερβολική Γενικά η ομάδα ήταν καλή Πρέπει να λάβουμε υπόψη ότι ουσιαστικά παίζαμε εκτός έδρας αφού μετά την Βραζιλία δεν είδα άλλη ομάδα με τόσο κόσμο στις εξέδρες , ήταν κίτρινο όλο το γήπεδο Η Κολομβία λογικά θα πάει έτσι σε όλα τα ματς και θα έχει και 12 παίκτη που βοηθά πάρα πολύ να κερδίζεις με το τρόπο που το έκανε Επίσης ήταν 1 ώρα με πολύ υγρασία , επομένως ήταν λογικό και οι δυο ομάδες να πάνε σε ένα τέτοιο ρυθμό αγώνα 

 

Εμένα μου άρεσε που η ομάδα έβαλε κάτω την μπάλα και έπαιξε σωστά την μπάλα , κάνοντας ευκαιρίες πολύ παραπάνω από ότι περίμενα Ακόμα και κάποιες γιόμες , είχαν στόχο και μάλιστα από τα πλάγια είχαν αποτέλεσμα εδικά προς τον Τοροσίδη ή Σαλπη  Όταν στο 4 έχεις φάει γκόλ και μπορείς να βάζεις κάτω την μπάλα με ηρεμία , αυτό για μένα είναι δείγμα μιας καλής ομάδας 

 

Ο Γκέκας ήταν για μένα καλός , κινήθηκε όπως έπρεπε στην περιοχή Δεν έχει προφανώς ρέντα αφού και η κεφαλιά έγινε όπως θα έπρεπε Και όποιος γράφει ότι ο Γκέκας δεν το έχει το γκολ γενικά είναι προφανώς με πολύ κοντή μνήμη  

 

Αυτός που για μένα είχε πρόβλημα στα αμυντικά καθήκοντα ήταν ο Χολέμπας και αυτό ήταν ένα αρνητικό στην ομάδα , βέβαια ο Γερμανός είναι καλός παίζοντας από τα πλάγια με καλές σέντρες και αυτό σε ένα βαθμό το έκανε Νομίζω ότι εκεί θα μπορούσε να παει αριστερά ο Τορο και να παίξει δεξιά ο Βύτρα , ώστε να μην έχει πληγές η άμυνα και ας χάνουμε λίγο στα πλάγια επιτιθέμενοι , τουλάχιστον όσο δεν είμαστε πολύ πίσω στο σκορ  

 

Νομίζω ότι θα πάμε στην συνέχεια καλά , αν δεν τους πιάσει η γκρίνια και η αρνητική ενέργεια που βγαίνει από αυτήν 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ την γκρίνια για την εθνική υπερβολική Γενικά η ομάδα ήταν καλή Πρέπει να λάβουμε υπόψη ότι ουσιαστικά παίζαμε εκτός έδρας αφού μετά την Βραζιλία δεν είδα άλλη ομάδα με τόσο κόσμο στις εξέδρες , ήταν κίτρινο όλο το γήπεδο Η Κολομβία λογικά θα πάει έτσι σε όλα τα ματς και θα έχει και 12 παίκτη που βοηθά πάρα πολύ να κερδίζεις με το τρόπο που το έκανε Επίσης ήταν 1 ώρα με πολύ υγρασία , επομένως ήταν λογικό και οι δυο ομάδες να πάνε σε ένα τέτοιο ρυθμό αγώνα 

 

Εμένα μου άρεσε που η ομάδα έβαλε κάτω την μπάλα και έπαιξε σωστά την μπάλα , κάνοντας ευκαιρίες πολύ παραπάνω από ότι περίμενα Ακόμα και κάποιες γιόμες , είχαν στόχο και μάλιστα από τα πλάγια είχαν αποτέλεσμα εδικά προς τον Τοροσίδη ή Σαλπη  Όταν στο 4 έχεις φάει γκόλ και μπορείς να βάζεις κάτω την μπάλα με ηρεμία , αυτό για μένα είναι δείγμα μιας καλής ομάδας 

 

Ο Γκέκας ήταν για μένα καλός , κινήθηκε όπως έπρεπε στην περιοχή Δεν έχει προφανώς ρέντα αφού και η κεφαλιά έγινε όπως θα έπρεπε Και όποιος γράφει ότι ο Γκέκας δεν το έχει το γκολ γενικά είναι προφανώς με πολύ κοντή μνήμη  

 

Αυτός που για μένα είχε πρόβλημα στα αμυντικά καθήκοντα ήταν ο Χολέμπας και αυτό ήταν ένα αρνητικό στην ομάδα , βέβαια ο Γερμανός είναι καλός παίζοντας από τα πλάγια με καλές σέντρες και αυτό σε ένα βαθμό το έκανε Νομίζω ότι εκεί θα μπορούσε να παει αριστερά ο Τορο και να παίξει δεξιά ο Βύτρα , ώστε να μην έχει πληγές η άμυνα και ας χάνουμε λίγο στα πλάγια επιτιθέμενοι , τουλάχιστον όσο δεν είμαστε πολύ πίσω στο σκορ  

 

Νομίζω ότι θα πάμε στην συνέχεια καλά , αν δεν τους πιάσει η γκρίνια και η αρνητική ενέργεια που βγαίνει από αυτήν 

μηπως εισαι ο Κατσουράνης ? Γιατι εμεις απο την τηλεοραση αλλο ματσ ειδαμε..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.