Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μουντιάλ Βραζιλία 2014


savas76

Recommended Posts

Δυστυχώς όταν υπάρχουν στο πάγκο δυο ομάδων καλοί προπονητές που έχουν διδάξει στην ομάδα τους τακτική , τότε πρέπει να ξεχάσουμε το θέαμα Και αυτό επιβεβαιώθηκε σήμερα Ειδικά για την Αργεντινή  αυτό ήταν κανόνας σε όλα τα παιχνίδια της Και Ικαρε ο προπονητής της είναι καλός παρά τα καραγκιοζιλίκια από την αντίδραση στο βίντεο του προηγούμενου αγώνα Νομίζω ότι η Αργεντινή θα βάλει δύσκολα στο Λεβ και δεν θα έχει χρόνο σε αυτό το παιχνίδι να σκαλίσει την μύτη του για ανασκαφές 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 396
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Να είσαι Βραζιλιάνος, να έχεις πληρώσει μια περιουσία για το εισιτήριο του τελικού και τελικά να βλέπεις την Αργεντινή εναντίον αυτών που σε ξεφτίλισαν.

 

(το αντέγραψα δεν είναι  δικό  μου , αλλά μου άρεσε)

Link to comment
Share on other sites

Γουστάρω με 1000 Αργεντινάρα κούπα μέσα στο Μαρακανά λέμεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Να είναι και ο αλητάμπουρας ο Ντιέγκο εκεί μέσα,να κάνει δηλώσεις και να σπάει πλάκα με τον Πελέ... :P

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από θέαμα δεν πάμε πολύ καλά. Τα συστήματα έχουν εγκλωβίσει το επιθετικό ποδόσφαιρο. Σπουδαίοι επιθετικοί  εξαφανισμένοι μέσα στις προπονητικές παγίδες.

Δεν σας κρύβω ότι κάποιες στιγμές το παράτησα. 

 

Ημιτελικός μουντιαλ 0-0 σε 120' με παίκτες όπως Μεσι , Ιγκουαιν, Αγκουερο, Ρομπεν , Φαν Περσι , Σναιντερ. Θλίψη. 

 

Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να περιοριστεί το οφσαιντ. Θα απλώσουν αναγκαστικά οι γραμμές και θα δοθεί περισσότερος χώρος στους παίκτες με αποτέλεσμα περισσότερες φάσεις και γκολ. 

 

Για τον τελικο Argentina ole.

Edited by avgoust
Link to comment
Share on other sites

Στον μεγάλο τελικό όποιος και να νικήσει δεν με πειράζει. Η Γερμανία πιστεύω οτι θα δυσκολευτεί λίγο γιατί θα νομίζει οτι επειδή έβαλε 7 γκόλ στην Βραζιλία θα περάσει άνετα και από τον επόμενο αντίπαλο, η Γερμανία στα ημιτελικά δεν έπαιξε κανένα διαστημικό ποδόσφαιρο, αλλά βρήκε τον αντίπαλο σε πολύ κακή και άτυχη στιγμή και εκμεταλλεύτηκε όλα του τα προβλήματα και τα κενά.

Στον μικρό τελικό επίσης δεν με πειράζει ποιός θα νικήσει, αν η Βραζιλία παίξει καλό ποδόσφαιρο και αυτό θα το έχουμε δεί μέχρι το 20' - 30' λεπτό τότε θα ήθελα να πάρει και την νίκη, αν όμως παρουσιάσει άσχημη εμφάνιση σαν τον ημιτελικό προτιμώ να το πάρει η Ολλανδία να βγεί στην 3η θέση.

Link to comment
Share on other sites

Η Αργεντινή απέκλεισε στα πέναλτι την Ολλανδία που απέκλεισε στα πέναλτι την Κόστα Ρίκα που απέκλεισε στα πέναλτι την Ελλάδα. Α ρε Γκέκα, τελικό θα παίζαμε την Κυριακή..

 

πάλι δεν είναι δικό μου αλλά μου άρεσε επίσης 

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό το τελευταίο αμφιβάλλω λιγάκι...Δύσκολα θα περνάγαμε την Ολλανδία. Εντάξει, απλά η Κόστα Ρίκα ήταν λίγο πιο τυχερή...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.