Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατεδάφιση αυθαιρέτου χωρίς άδεια


Recommended Posts

Παιδια χιλια ευχαριστω για το ενδιαφερον σας

Το παραλογο ειναι οτι ρωτησα τον μηχανικο μου και μου ειπε οτι εχει διακαιωμα να το κανει αρκει να μην θίγεται η στατικότητα του κτιριίου ,μου είπε βεβαια να φωναξω την αστυνομία , ελπιζω αυριο 4/12/08 που θα έρθει ο ιδιοκτήτης τουλάχιστον να με ακούσει η αστυνομία γιατί πιστευω οπως κατάλαβα απο τα λεγόμενα σας "τυπικα" επρεπε τουλάχιστον να γίνουν όπως ορίζει ο νόμος τον κατέβασα απο το ιντερνετ "κτιριοδομικος κανονισμος " ΑΡΘΡΟ 382 ΚΥΡΩΣΕΙΣ εαν ειναι κατι αλλο και παλι σας παρακαλώ στειλετε μου το να το διαβάσω και παλι να εισται καλα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

βρε τι άλλο θα ακούσουμε σε αυτή την τρελή χώρα ??

 

 

 

:lol: :lol: :lol:

 

1) Έκθεση αυτοψίας

 

2) επιβολή προστίμων

 

3) άδεια κατεδάφισης κατόπιν έγκρισης της συμμόρφωσης του ιδιοκτήτη

 

4) κατεδάφιση

 

5) πιάσε το αυγό και κούρευτο καθώς πλέον μπλέκεις και νομικά.

Έχεις επαγγελματικό μισθωτήριο ......έχουν υποχρεώσεις και δικαιώματα οι συμβαλλόμενοι.

 

Δικηγόρο οπωσδήποτε και κουβέντα πριν ξεκινήσουν όλες αυτές οι διαδικασίες γιατί σε βλέπω να ξεμαγαζώνεσαι (κατά το ξεσπιτώνεσαι) και να ζητάς τον ουρανό με τ' άστρα προσπαθώντας να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας και παράλληλα να έχεις ψιλοκαταστραφεί καθώς αν είσαι Αθήνα υπολόγιζε σε 2 χρόνια δικάσιμο με το λιγότερο μια αναβολή.

 

Καλή τύχη

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω όλους .....Χθες ειχαμε σοου ....ηρθε η αστυνομία τον πήγε αυτοφορο ΚΑΙ σήμερα επιτέλους ηρθε η Πολεοδομία αφου ειχε την χθεσινή καταγγελία απο την Αστυνομία.....Ευτυχώς για μας δεν ειμαστε Αθήνα.... όσο για το ξεμαγαζώνομαι αυτό το ξέρω αλλα έλπιζω ...στην δικαιοσύνη¨...

Σας ευχομαι καλη δύναμη .....ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.