Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εκτύπωση Διαδικτυακού Ειδοποιητηρίου ΤΣΜΕΔΕ


Engineer

Recommended Posts

Η μαζική άρνηση πληρωμής δεν θα οδηγησεί σε καλά αποτέλεσματα διότι:

1.Δεν τους απασχολεί αν θα πληρώσεις τώρα ή όχι,  τους απασχολεί να σε χρώσουν με το χρέος και να είσαι σίγουρος ότι δεν προκειται να σου το διαγράψουν..άλλωστε οι συντάξεις πληρώνόνται με εντόκα γραμμάτια που εκδίδει ανα τρίμηνο το ελληνικό δημόσιο...

2.Αφού σε έχουν χρεωμένο μετά θα μπορούν σε ελεγχουν ανέτα..διότι ότι και να κάνεις παντα θα υπάρχει απο πίσω ενα χρέος που θα σου τραβαει ότι βγαζεις..και αρα πάντα θα είσαι υπο...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να κανουμε αντιδραση οργανωμενη , πληρωνοντας  απο τωρα μαζεμενα και τις εισφορες 2015Α......να προλαβουμε , μην τυχον πεσει η κυβερνηση μεχρι του χρονου  και δεν ισχυσουν οι αυξησεις............

Edited by savas76
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

σήμερα μπήκα εδω http://www.tsmede.gr:65401/

 

εχω πληρώσει όλες τις ασφαλιστικές μου εισφορές

 

την τελευταία την πλήρωσα 01/09/2014

 

και το νέο ειδοποιητηριο λεει Β 2014

 

μου λεει οτι υπάρχουν εκκρεμότητες  ( ?? )

 

και ενω στο κουτι : ληξη προθεσμιας πληρωμης λεει 31/10/2014  ( ???? )

 

απο κάτω γραφει :  ΠΡΟΣΟΧΗ: ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΕΧΡΙ 31/12/2014 ΘΑ ΕΞΟΦΛΕΙΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ Ε.Τ.Ε.    (????)

 

 

edit : συναδελφος μου ειπε οτι οι εκκρεμότητες αναφέρονται σε  αναδρομικές  χρεώσεις που δεν πληρωθηκαν λόγω ΣΤΕ

Edited by st2
Link to comment
Share on other sites

O ενας έχει πληρώσει τα πάντα όλα, ο άλλος μιλάει για μαζική αντίδραση..... Στρατηγική αντιπερασπισμού και έτσι...

Link to comment
Share on other sites

σήμερα μπήκα εδω http://www.tsmede.gr:65401/

 

εχω πληρώσει όλες τις ασφαλιστικές μου εισφορές

 

την τελευταία την πλήρωσα 01/09/2014

 

και το νέο ειδοποιητηριο λεει Β 2014

 

μου λεει οτι υπάρχουν εκκρεμότητες  ( ?? )

 

και ενω στο κουτι : ληξη προθεσμιας πληρωμης λεει 31/10/2014  ( ???? )

 

απο κάτω γραφει :  ΠΡΟΣΟΧΗ: ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΕΧΡΙ 31/12/2014 ΘΑ ΕΞΟΦΛΕΙΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ Ε.Τ.Ε.    (????)

 

 

edit : συναδελφος μου ειπε οτι οι εκκρεμότητες αναφέρονται σε  αναδρομικές  χρεώσεις που δεν πληρωθηκαν λόγω ΣΤΕ

Στείλε mail στο:

 [email protected] 

Link to comment
Share on other sites

το ΤΕΕ μονο θα μπορουσε να καλυψει αποχη και δεν το εκανε, ....../.προφανως αποδεχθηκε τις αυξησεις.....ας προσεχαμε όταν ψηφίζαμε.....

 

μονη ελπιδα μου πλεον να πεσει γρηγορα η κυβερνηση ......υπαρχει μονο ετσι ,μια μικρη πιθανοτητα να μην ισχυσουν οι αυξησεις......

 

αλλιως απλως δεν είναι δυνατον να ανταπεξέλθω στα εξοδα του μηχανικου......σε λιγους μηνες θα ξερουμε......

εγω παντως με τις τεράστιες δουλειες του ΜΜ σε καλες χρονιες εχω τοσα κερδη οσα μου ζητανε εισφορες , αρα απλως δεν γινετε.....

Link to comment
Share on other sites

σήμερα μπήκα εδω http://www.tsmede.gr:65401/

 

εχω πληρώσει όλες τις ασφαλιστικές μου εισφορές

 

την τελευταία την πλήρωσα 01/09/2014

 

και το νέο ειδοποιητηριο λεει Β 2014

 

μου λεει οτι υπάρχουν εκκρεμότητες  ( ?? )

 

και ενω στο κουτι : ληξη προθεσμιας πληρωμης λεει 31/10/2014  ( ???? )

 

απο κάτω γραφει :  ΠΡΟΣΟΧΗ: ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΕΧΡΙ 31/12/2014 ΘΑ ΕΞΟΦΛΕΙΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ Ε.Τ.Ε.    (????)

 

 

edit : συναδελφος μου ειπε οτι οι εκκρεμότητες αναφέρονται σε  αναδρομικές  χρεώσεις που δεν πληρωθηκαν λόγω ΣΤΕ

 

Η προθεσμία του Α 2014 είχε πάρει παράταση μέχρι 31/8/2014. Μάλλον οι εκκρεμότητες είναι οι τόκοι υπερημερίας που αντιστοιχούν σε αυτή τη μέρα.

 

edit:

ΠΡΟΣΟΧΗ: το ΔΣ του ΕΤΑΑ στην υπ. αριθμ. 286 τις 30/4/2014 Συνεδρίαση αποφάσισε την παράταση πληρωμής των

ασφαλιστικών εισφορών του Α' εξαμήνου 2014 έως 31/8/2014.

ΚΑΤΟΠΙΝ ΤΟΥΤΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 1/9/2014 ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΘΑ ΕΞΟΦΛΕΙΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΤΕ ΚΑΙ ATTICA BANK ΧΩΡΙΣ

ΤΟΚΟ

Edited by azisi
Link to comment
Share on other sites

μην  κλαψουριζεται  ρε  παιδια   κλαψ  κλαψ  αλλα κοτσο  βασιλια   σταθερα  εδώ  και  40  χρονια

 εεμμμ  πως  να  αλλαξουν  τα  πραγματα  ;;

εδώ  ο  άλλος  αγωνια  αν  θα προλαβει  να  πληρωσει  το Β  2014 .

Edited by loser
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.