Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΣΤΕΓΗ


Recommended Posts

Καλημέρα συνάδελφοι..Θα σας πω τον πόνο μου..Ζω και εργάζομαι σε μία πόλη στην Μακεδονία.Ξεκίνησα μία άδεια για ισόγεια κατοικία με σοφίτα.Πέραν των κλασικών προβλημάτων περί σοφίτας εντός επικλινούς στέγης κτλ και ακόμα και την δοκό της σοφίτας με υποχρεώνουν να την έχω το πολύ 0,50  cm (εννοώ την δοκό έδρασης στέγης) ενώ στη περιοχή μου δεν υπάρχει κάποιο ειδικό διάταγμα απλά αναφέρει ως ύψος σκεπής 2 μ πάνω από το επιτρεπόμενο με μέγιστη κλίση 40% δε με αφήνουν και ας είμαι κάτω από το μέγιστο ύψος κατά ένα επίπεδο να έχω σκεπή πάνω από 2 μέτρα όπως και να έχει!!!!!!!!Και ο ΝΟΚ δεν το αναφέρει πουθενά αυτό!!!!!Λέει καθαρά η οδηγία ότι έχω δικαίωμα πάνω από 2 μέτρα άμα είμαι κάτω από το μέγιστο ύψος και δε νομίζω οι όροι δόμησης οι συγκεκριμένοι να αποτελούν ειδικό διάταγμα...Τι να κάνω?Έχω απελπιστεί και το κτίριο μου βγαίνει τελείως διαφορετικό από αυτό που έχω στο μυαλό μου.Ευχαριστώ που με ακούσατε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λόγω μεταφοράς σε άλλη συζήτηση το παρών κλειδώνεται

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.