Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βεβαίωση Απαλλαγής Ασφάλισης


Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδερφοι,
 
μου ζητήθηκε απο καποιον  πελάτη μου για τον οποίο σχεδιάζω 10 ενοικιαζόμενα επιπλωμένα διαμερίσματα
 
βεβαίωση Μηχανικού για να την προσκομίσει στο ΤΕΒΕ ετσι ωστε να πάρει απαλαγή ασφάλισης  για καποιο χρονικο διάστημα
 
οτι το εργο που σχεδιάζουμε και είναι σε διαδικασία εκδοσης αδειας δόμησης θα αποπερατωθεί μεσα στα επόμενα δύο χρόνια....
Τι κάνω?... και γώ πως μπορώ να είμαι σίγουρη οτι αυτό το εργο θα αποπερατωθεί ????
 
τι μπορώ να γράφω έτσι ωστε να είμαι καλυμένη οτι αν συμβεί οτιδήποτε ( σεισμοι καταποντισμοι δευτέρα παρουσία...) το έργο αυτό μπορεί και να μην αποπερατωθει ... τι παραλογα πράγματα είναι αυτά????
 
 
ευχαριστώ παρα πολύ για την πολύτιμη βοήθεια σας και ειδικά τους εμπειρότερους!!!
Οι τίτλοι των θεμάτων πρέπει να περιγράφουν με σαφήνεια το αντικείμενο και να μην είναι αόριστοι. O τίτλος του μηνύματός σας αναπροσαρμόστηκε.
yian

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

βεβαίωση Μηχανικού για να την προσκομίσει στο ΤΕΒΕ ετσι ωστε να πάρει απαλαγή ασφάλισης  για καποιο χρονικο διάστημα

 

Συμφωνώ με τους παραπάνω. Σε τέτοιες περιπτώσεις επικοινωνείς απευθείας με τους φορείς. ΟΑΕΕ πρώην ΤΕΒΕ λοιπόν να δεις τι θέλουν, γιατί πολλές φορές οι πελάτες άλλα τους λένε και άλλα μεταφέρουν. Και αν το έργο δεν αποπερατωθεί σε δύο χρόνια; Εσύ θα τους το έχεις βεβαιώσει; Μία καλή "βεβαίωση" πιστεύω πως θα ήταν η Ο.Α. που δεν έχει κλείσει. 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, ο λογιστής του πελάτη μου το ζήτησε και μου είπε κι'ολας οτι το έχει κάνει πολλές φορές με άλλους Μηχανικούς ... και αν δεν έχει αποπερατωθεί λέει μέσα σε 2 χρόνια θα δώσεις άλλη βεβαίωση για τα επόμενα δύο .... τι να πώ παιδιά ελληνικό κράτος ... δεν καταλαβαίνω ελληνικά!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

"εκτιμάται ότι θα αποπερατωθεί" πώς σας φαίνεται? για να είναι όλοι ευχαριστημένοι και καλυμμένοι. 

Edited by Roy_Hobbs
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.