Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κεντρική θέρμανση


Recommended Posts

Δεν βγαίνει άκρη σε τέτοιες περιπτώσεις εύκολα. Σε παρόμοια περίπτωση 1-2 είχαν αρνηθεί να ανοίξουν την πόρτα τους. Εκεί ανοίγει μόνο με παράβαση εισαγγελέα και εισαγγελέας παρεμβαίνει μόνο σε εγληματικες ενέργειες όχι σε υποθέσεις ρουτίνας ενοίκων πολυκατοικίας. Δεν ξέρω αν σήμερα εχουν αλλάξει τα πραγματα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

antloukidis

Η απλή λογική λέει αυτό που περιγράφεται .

Το δίκαιο σε κάθε περίπτωση πάντως είναι να βρεθεί μια λύση έτσι ώστε να ξέρουμε τι ακριβώς πληρώνουμε. Το όλο θέμα το δημιουργούν ο πρώην και τωρινός διαχειριστής οι οποίοι έχουν βάλει μεγαλύτερα θερμαντικά σώματα ( Το ομολόγησαν οι ίδιοι αφού υπάρχουν μαρτυρίες ) Δεν μπορώ να γνωρίζω αν συμβαίνει και κάτι άλλο που εγώ δεν ξέρω. Για έναν άλλο συνομιλητή που ρωτάει αν υπάρχουν τα σχέδια οικοδομικής αδείας , τι στο καλό να μη υπάρχουν ; Ο πολιτικός μηχανικός όταν έγινε η αγορά του διαμερίσματος τα βρήκε εντάξει. Βέβαια δεν γνωρίζω αν είναι στις αρμοδιότητές του ότι δεν είδε στον κανονισμό ότι γράφει πως η μελέτη από μηχανολόγο μηχανικό εκκρεμεί,και όπως συνταχθεί. Το ζητούμενο είναι από που βγαίνουν στη συγκεντρωτική κατάσταση 967.50 χιλιοστά από τη στιγμή που δεν υπάρχει πίνακας για  την κεντρική θέρμανση. Εδώ δεν υπάρχει κάτι ύποπτο ; Συγνώμη κύριοι αλλά όταν μου λένε υπάρχει η μελέτη και θα μου την δείξουν ΘΑ και μετά από πιέσεις μου δείχνουν ένα χειρόγραφο χαρτί χωρίς σφραγίδα, και μου λένε θά έρθει και το χαρτί με σφραγίδα τι να πω ; Ότι είναι δύσκολο να ανοίξουν πόρτες το καταλαβαίνω αλλά εγώ που μένω στο τελευταίο όροφο πληρώνω όλα αυτά τα χρόνια κάποια χρήματα και πιθανόν περισσότερα από ότι πρέπει  ( μόνωση στη ταράτσα δεν υπάρχει } πραγματικά με ωθούν στα άκρα. Ας μου πει ένας ειδικός τι να κάνω ; Ας πούμε ότι ΄ήταν αυτός στη θέση μου τι θα έκανε ;

Edited by Ελένη1480
Link to comment
Share on other sites

απο ημμνιες θα μαθουμε τιποτα?

 

κατασκευη πολυκατοικιας

αγορα διαμερισματος

 

ρωταω γιατι δεν εχω καταλαβει [ εκτος αν μου ξεφυγε ] του ποτε ειναι το σπιτι - αν ειναι με ΚΘΚ δλδ - και αν ο μηχανικος που ειπε

ολα ενταξει το πε οταν ηταν σε ισχυ οι νομοι περι ημιυπαιθριων 4014 4178

 

το θεμα ειναι δυσκολα διαχειρισιμο if you know what i mean

Link to comment
Share on other sites

κ. Ελένη, άποψη μου προς το παρόν είναι, η στάση πληρωμής κοινοχρήστων (στο σύνολο τους και όχι μόνο θέρμανσης) μέχρι την συμόρφωση του διαχειριστή προς τις απαιτήσεις σας.

Νομίζω οτι δεν έχετε άλλα όπλα να τον πολεμήσετε αυτή τη στιγμή.

 

Σε περίπτωση που σας παραδώσουν κάποιο χαρτί (μελέτη απωλειών ή κατάσταση χιλιοστών ?) όπως αναφέρουν, απευθύνεστε σε δικηγόρο και μηχανολόγο της αρεσκειάς σας και της εμπιστοσύνης σας και πράτετε τα δέοντα !

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν βαζετε αυτονομη θερμανση και εσεις...γι ανα βρειτε την υγεια σας και την ηρεμία σας?και μετα να του δινετε μονο οσα ωφειλετε για καθαρηστρια ρευμα και ανελκυστηρα...οπως εκαναν και οι αλλοι 2...

Link to comment
Share on other sites

dib

Για τον δικηγόρο οκ έχω , αλλά από μηχανολόγο δεν ξέρω κάποιον,καθώς και τι ακριβώς πρέπει να κάνει, ας πούμε αυτοψία ; δεν γνωρίζω τι ενέργειες πρέπει να κάνει ο μηχανολόγος, εν το μεταξύ έμαθα ότι θα μου κάνουν εξώδικο διότι δεν πλήρωσα ενός έτους τα πετρέλαια. κινδυνεύω;

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν βαζετε αυτονομη θερμανση και εσεις...γι ανα βρειτε την υγεια σας και την ηρεμία σας?και μετα να του δινετε μονο οσα ωφειλετε για καθαρηστρια ρευμα και ανελκυστηρα...οπως εκαναν και οι αλλοι 2...

stavrosa να ξεμπερδέψω πρώτα αν.. και θα το κοιτάξω διότι θέλω και 50+1 από Γ.Σ  τουλάχιστον ή μήπως για αποκοπή θέλει παμψηφία;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.