Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φροντηστήριο Ξάνθη


Recommended Posts

....απαντησεις του τυπου κατσε διαβασε κτλ ας λειπουν, ευχαριστω

 

Είσαι πολύ ωραίος ρε μεγάλε.....

 

...και σε παρακαλώ συμπλήρωσε την ειδικότητα στο προφίλ σου, αλλιώς θα μετατραπείς σε "ιδιώτη" (με πορτοκαλί γραμματοσειρά) και θα μπορείς να ποστάρεις μόνο στα "θέματα ιδιωτών"

Link to comment
Share on other sites

για να ξεκαθαρισω τη θεση μου, τα φροντηστηρια τα θελω σαν βοηθεια ώστε να πετυχω έναν καλο βαθμο πτυχίου και όχι για να λουφαρω και να περναω τα μαθηματα διχως ουσιαστικη γνωση, ξερω ότι εδώ και χρονια στη ξανθη κανει μαθηματα καποιος βαγγελης ο οποιος είναι πολύ καλος αλλα δεν μπορω να βρω τα στοιχεια του και ηλπιζα μηπως καποιος μπορει να με διαφωτισει

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο να εχει καποιος σχέση και με Ξάνθη και να γνωρίζει για φροντιστήρια εκει...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να εχω σχεση ούτε καν με σπουδές εδω μιας και τελείωσα έξω αν ηθελα να βρω κατι αντίστοιχο θα κοιτούσα ειτε στη σχολή μήπως υπάρχουν τποχοκολησεις για ιδιαίτερα ειτε ρωτώντας συμφοιτητές ειτε στην πόλη σε φροντγστηρια μήπως υπαρχει κάποιο κονε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για να ξεκαθαρισω τη θεση μου, τα φροντηστηρια τα θελω σαν βοηθεια ώστε να πετυχω έναν καλο βαθμο πτυχίου και όχι για να λουφαρω και να περναω τα μαθηματα διχως ουσιαστικη γνωση, ξερω ότι εδώ και χρονια στη ξανθη κανει μαθηματα καποιος βαγγελης ο οποιος είναι πολύ καλος αλλα δεν μπορω να βρω τα στοιχεια του και ηλπιζα μηπως καποιος μπορει να με διαφωτισει

Ε πες οτι ψαχνεις τον Μεγα Δασκαλο Βαγγελη...

Με τον Βαγγελη θα παρεις ουσιαστικη γνωση, ρωτα κανενα παλιοτερο που εκανε, απο στομα σε στομα πανε αυτα. Για μαθηματικα ενας Θοδωρης ειναι πολυ καλός.

Link to comment
Share on other sites

το φόρουμ όμως δεν είναι χώρος διαφήμισης των διαφόρων αυτοαποκαλούμενων καθηγητών που κατά πάσα πιθανότητα εργάζονται παράνομα.

 

τέλος το κυνήγι του βαθμού κατά τη γνώμη μου επίσης βλάπτει το επίπεδο των σπουδών. σημασία έχει να κυνηγήσεις την απόκτηση νέας γνώσης κι όχι τις υψηλότερες επιδόσεις στις εξετάσεις. πάρε το βαθμό που κατάφερες με τις δικές σου δυνάμεις και αφιέρωσε το χρόνο και τα λεφτά που σου περισσεύουν σε κάποιο πιο εποικοδομητικό πρότζεκτ.

 

στην τελική τώρα που δεν υπάρχει δημόσιο δε σου χρειάζεται πουθενά κι ο βαθμός. κι αν τον θες για μεταπτυχιακά κλπ, πιο πολύ θα παίξει ρόλο η συμμετοχή σε εποικοδομητικά πρότζεκτ, παρά ο βαθμός. καλοδεχούμενος μεν, αλλά ακριβώς επειδή αποκτιέται και με φροντιστήρια, σκονάκια κλπ δεν επαρκεί για να σε επιλέξουν.

Link to comment
Share on other sites

ε παντως σιγουρα στην ανταγωνιστικοτητα μετραει και ο βαθμος αφου πολλα μεταπτυχιακα απαιτουν 7+ στο βαθμο

αν καποιος εχει παντως το τηλεφωνο αυτου του βαγγελη ας το στειλε σε π.μ γιατι οντως δεν είναι σωστο να γινεται διαφημηση στο φορουμ το οποιο εχω αρκετες φορες συμβουλευτεί ως επισκεπτης ομως

οσο για τα αρχικα μου ποστ συγχωρεστε με αν το υφος μου ηταν απρεπες, δεν ηθελα να κανω κακια εντυπωση

Link to comment
Share on other sites

αυτό με το 7+ δεν είναι απόλυτο. συνεκτιμώνται και άλλα προσόντα που αν υπάρχουν μετράνε περισσότερο.

 

σχετικά με το φροντιστήριο αφού το αποφάσισες κάνε ότι νομίζεις, αλλά σίγουρα θα υπάρχουν και συμφοιτητές πρόθυμοι να σε βοηθήσουν δωρεάν. το όφελός τους, εκτός από τη φοιτητική αλληλεγγύη, είναι ότι πες πες τα μαθαίνουν κι αυτοί καλύτερα. εγώ να σου πω τους εμπόρους της γνώσης δε τους γουστάρω και δε τους εμπιστεύομαι.

 

αντίθετα, πιστεύω ότι αν όντως ζητήσεις βοήθεια από τον ίδιο τον καθηγητή συνήθως στη δίνει. ή στη χειρότερη σε στέλνει σε κάποιο διδάκτορα να σου κάνει μερικά δωρεάν μαθήματα. κάποια εργαστήρια προσφέρουν αυτή τη δυνατότητα και λόγω του ότι συνήθως δε πάει κανένας θα σου πουν και ευχαριστώ που τους έκανες την τιμή να τους επισκεφθείς. προϋπόθεση βέβαια, να σε ξέρουν λίγο σα φάτσα κι ας μην είσαι και τόσο καλός φοιτητής. μη πας τελείως άκυρος να απαιτήσεις να σου λύσουν τις απορίες!

Edited by georgios_m
Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν δε σε ευχαριστεί ως απάντηση, θα πρέπει να ψαχτείς και να διαβάσεις μόνος κατά τη γνώμη μου. Θα μάθεις πολλά και θα τριφτείς πολύ με το μάθημα και θα γλιτώσεις λεφτά και θα χεις και την ηθική ικανοποίηση της προσωπικής επιτυχίας. Αν το 7 γίνει 6 ή 5 δε θα σημαίνει και τόσα πολλά μια δεκαετία αργότερα, take my word.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.