Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υγρασία στο ταβάνι διαμερίσματος


Thodoris Belessis

Recommended Posts

Γεια σας,εδω και πολλά χρόνια έχω υγρασία στο ταβάνι του διαμερίσματος μου στο σαλόνι και στη κρεβατοκάμαρα.το έχω επισκευάσει 3 φορές. Η υγρασία πιστεύω μιας και δεν είμαι ειδικός προέρχεται από το μπαλκόνι του πάνω ορόφου(ρετιρέ) γιατί η έκταση της υγρασίας είναι όση και το μπαλκόνι του. Επίσης παρουσιάζεται όταν βρέχει έντονα. Να φανταστείτε ότι στο σαλόνι που περνάν δύο σωλήνες καλοριφέρ και τρυπουν το τοίχο πέρσι σε έντονη βροχή έτρεχε νερό.

Φέτος το εβαψα τον Αύγουστο και ήδη έχει αρχίσει να φουσκώνει.

 

Φυσικά ο ιδιοκτήτης του πάνω διαμερίσματος δεν είναι συνεργάσιμος μιας και το έχει ξενοικιαστο και εκείνος μένει αλλού..

Του αναγνωρίζω βέβαια ότι έβγαλε το μωσαϊκό και έβαλε πλακάκι. Αν και απο ό,τι φαίνεται δεν ήταν η τέλεια λύση.

 

Επίσης παρόμοιο πρόβλημα αλλά σε μικρότερη έκταση έχει και ο διπλανός μου.

Εκείνος εχει θέμα μόνο με το μπαλκόνι του πάνω ορόφου καθώς έπεσαν όλοι οι σοβάδες κάτω. Ευτυχώς Όταν έπεσαν δε περνούσε κάνεις από κάτω καθώς μένουμε στο τρίτο!!!

Υπάρχει περίπτωση να περνάει το νερό σε μένα από τον "δίπλα από πανω"?

Το φούσκωμα στο ταβάνι μου τώρα είναι πολύ κοντά στα όρια με τον δίπλα.

 

Δε ξέρω αν έχετε αντιμετωπίσει παρόμοια προβλήματα αλλά ήθελα να ακούσω τις σκέψεις-συμβουλές σας.

Μιλάμε για πολυκατοικία περίπου του 70'

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.