Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σύνθεση Κυβέρνησης από τις εκλογές 25/01/2015


geoste

Recommended Posts

Ο άλλος βγήκε γιατι έταξε σαν άλλος Ανδρέας μονο που οι εποχές εχουν αλλαξει. Έταξε μισθούς 2009 τουλαχιστον, έταξε σκίσιμο μνημονιων που τωρα έγινε διαπραγμάτευση και αυριο ποιος ξέρει, έταξε όλους τους απολυμένους πίσω (αν ειναι δυνατόν), παλιά ΕΡΤ μέχρι και ολυμπιακή ακούστηκε. Μιλάμε για πράγματα ανέφικτα εντελώς και πέραν πραγματικότητας. Θα πέσει τρελό γέλιο οταν θα πει τη γνωστή φράση "δεν μπορέσαμε να κανουμε τιποτα γιατι παραλάβαμε καμμένη γη"

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 126
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η κυβέρνηση αποτελείται από 40 άτομα συμπεριλαμβανομένου του πρωθυπουργού (δε λαμβάνεται υπόψη ο κυβερνητικός εκπρόσωπος). Το κυβερνητικό σχήμα είναι λίγο περίεργο.

 

Ο Σπίρτζης αποτελεί έκπληξη.

ferrero24.jpg

Edited by geoste
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο που λες εχει λογική δεν μπορούμε να πούμε οτι δεν ειναι έτσι. Το ίδιο λεω και εγω. Οκ αλλάζω την λέξη κομμουνιστές με ριζοσπάστης αριστερός. Το ερώτημα μου στο αν νομίζετε οτι θα σώσουν τη χωρα παραμένει

Μην ξεχνάς πριν τη συνεργασία με καμμένο πρώτο μέλημα ηταν συνεργασία με ΚΚΕ κατι λεει αυτο...

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν ρωτάς εμένα η απάντηση είναι ΟΧΙ δεν πιστεύω ότι θα σώσουν τη χώρα. 

Αν τώρα το ΚΚΕ πίστευε ότι θα σωνόταν η χώρα απο αυτούς δεν θα συνεργαζόταν? 

 

Το ότι ήταν πρώτο μέλημά τους αυτό δεν λέει απολύτως τίποτα. Αυτοί πιστεύθουν ότι έχουν πολλά κοινά με εμάς, εμείς από την άλλη όχι. Αν πιστεύω ότι ταιριάζω με τη Στικούδη αυτό δεν μας κάνει ζευγάρι.

 

Georgios_m

Εννοείται ότι υπάρχει διαφορά σε τι αντιλαμβάνεται την σωτηρία ο κάθε ένας.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι υπάρχει διαφορά σε τι αντιλαμβάνεται την σωτηρία ο κάθε ένας.

 

 

Kαι όχι απλά διαφορά: αυτό που τον ένα τον σώζει, τον άλλο τον καταστρέφει.

Edited by georgios_m
Link to comment
Share on other sites

Αν ρωτάς εμένα η απάντηση είναι ΟΧΙ δεν πιστεύω ότι θα σώσουν τη χώρα. 

Αν τώρα το ΚΚΕ πίστευε ότι θα σωνόταν η χώρα απο αυτούς δεν θα συνεργαζόταν? 

 

Το ότι ήταν πρώτο μέλημά τους αυτό δεν λέει απολύτως τίποτα. Αυτοί πιστεύθουν ότι έχουν πολλά κοινά με εμάς, εμείς από την άλλη όχι. Αν πιστεύω ότι ταιριάζω με τη Στικούδη αυτό δεν μας κάνει ζευγάρι.

 

 

To KKE δεν συνεργάζεται με κανέναν τι στιγμή που οι κομμουνιστές επιλέγουν την απομόνωση, έξω από Ευρώπη, ευρώ, ΝΑΤΟ πράγμα που από μόνο του είναι επικίνδυνο, αναχρονιστικό και καταστροφικό. Η αρχική όμως σκέψη του ΣΥΡΙΖΑ να συνεργαστεί (άσχετα αν ήξερε την πόρτα) με το ΚΚΕ δείχνει ότι δεν ξεχνά τις ρίζες του. Είναι και επικοινωνιακό αν θέλεις που πάντως επιβεβαιώνει αυτό που λέω. 

Link to comment
Share on other sites

Το να μην είσαι στην ευρώπη κλπ δε σημαίνει οπωσδήποτε απομόνωση, το θέμα όμως είναι μήπως για τους ίδιους λόγους απορρίπτεις ας πούμε και τη ρωσία και την κίνα και τελικά δε σου μένει να συνεργαστείς με κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη είναι ότι η εκάστοτε πολιτική ηγεσία της χώρας και ο ελληνικός λαός δεν είμαστε ελεύθεροι να επιλέγουμε γεωπολιτικές συνεργασίες. Όσοι περίμεναν το μνημόνιο για να το καταλάβουν είναι πολύ μακριά νυχτωμένοι. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.