Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η ρύθμιση των 100 δόσεων και χρέη σε Δήμους


Recommended Posts

Η δυνατότητα να πληρώσει κάποιος ληξιπρόθεσμες οφειλές αν δεν κάνω λάθος ισχύει απο σήμερα απλά και μόνο για να υπάρχουν κάποια επιπλέον έσοδα στο κράτος. Η τραπεζική αργία ισχύει επίσημα μέχρι και αυριο και αυτό δεν μπορεί να αμφισβητηθεί απο κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αρα είμαι εντάξει κι ας γράφει η Τ.Ρ.Ο ώς ημερομηνία υποβολής 26/6/015 και καταληκτική ημερομηνία πληρωμής 1/7/2015, έτσι?

Link to comment
Share on other sites

πάντως ότι σήμερα μπορείς σε κάποιες τράπεζες να πληρώνεις ληξιπρόθεσμα δεν είναι και υποχρεωτικό να το κάνεις , έτσι?? Δηλαδή αν δεν πάς ισχ΄υει η τραπεζική αργία έτσι?

Και η επίσημη ανακοίνωση του τσμεδε αναφέρει τα παρακάτω

Α. Προς διευκόλυνση των ασφαλισμένων προτείνουμε την δυνατότητα καταβολής των δόσεων διακανονισμού, την δυνατότητα αποστολής άμεσων χρεώσεων καταβολής ΟΑΕΔ και οποιαδήποτε πληρωμής ασφαλιστικών εισφορών η οποία υλοποιείται με έκδοση κωδικού προς τις τράπεζες να διεξάγονται στο χρονικό διάστημα έως 5 max εργασίμων ημερών από την ημερομηνία έναρξης λειτουργίας των τραπεζών.

Link to comment
Share on other sites

απλά επειδή το δικό μου είναι το αρχικό, δηλαδή αυτό που πρέπει να πληρώσεις εντός 3 ημερών για να μπείς στην ρύθμιση 100 δόσεων στην εφορία. Και επειδή το τριήμερο έπεσε σε αργία τραπεζική δεν το έκανα. Δεν το έχω χάσει, έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι. Όσο και να το ήθελες δεν μπορούσες να το πληρώσεις... Γενικά θα υπάρχει μια χαλαρότητα σε όλες τις πληρωμές μιας και οι τράπεζες είναι κλειστές για μεγάλο διάστημα και λογικό είναι προτεραιότητα να δωθεί στις επιχειρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να μπώ να κάνω και νέα μέχρι τίς 12 το βράδυ απλά και μόνο για να μου βγάλει την δεύτερη δόση 31/8 ενω τώρα πρέπει να πληρώσω και πρώτη 3 μερες μετα την τραπεζική αργία , και δεύτερη δόση ώς 31/7. Απλά δεν ξέρω αν γίνεται γιατί η πρώτη υπάρχει στο σύστημα. 

Link to comment
Share on other sites

Μέσω Ίντερνετ μπορεις. Αν το εχεις κάντο δεν ξέρεις τι μπορει να προκύψει και άντε πες τους μετα..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εκανα τελικά και νέα στίς 100 δόσεις στην εφορία πρίν τίς 12 τα μεσάνυχτα.. Μου βγάζει την προηγούμενη (26/6/2015) ΑΝΕΠΙΚΥΡΩΤΗ, ίσως πιθανόν επειδη μπορώ ακόμα λόγω τραπεζικής αργίας να πληρώσω, και μου βγάζει και την σημερινή ότι προωθήθηκε στο taxis και τύπωσα και την νέα ΤΡΟ με ημερομηνία πληρωμής α δόσης 20/7 και 2ης 30/8. Μπορώ να πληρώσω την δεύτετη που υπέβαλλα τώρα και να αγνοήσω την πρώτη που είχα κάνει ή όχι? Ποια να πληρώσω?

Link to comment
Share on other sites

εκανα τελικά και νέα στίς 100 δόσεις στην εφορία πρίν τίς 12 τα μεσάνυχτα.. Μου βγάζει την προηγούμενη (26/6/2015) ΑΝΕΠΙΚΥΡΩΤΗ, ίσως πιθανόν επειδη μπορώ ακόμα λόγω τραπεζικής αργίας να πληρώσω, και μου βγάζει και την σημερινή ότι προωθήθηκε στο taxis και τύπωσα και την νέα ΤΡΟ με ημερομηνία πληρωμής α δόσης 20/7 και 2ης 30/8. Μπορώ να πληρώσω την δεύτετη που υπέβαλλα τώρα και να αγνοήσω την πρώτη που είχα κάνει ή όχι? Ποια να πληρώσω?

 

ΠΟΛ 1136/2015. Η προθεσμία καταβολής είναι η 22-07-2015 , με δεδομένο την παράταση της τραπεζικής αργίας εως την 19-07-2015.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.